Hry

Spoluautor Dooma John Romero chystá novou střílečku

John Romero si z vás chce zase udělat d***u, tentokrát na Unreal Enginu 5. Ale potřebuje pomoc.

Romero Games – studio založené manžely Johnem a Brendou Romero – začínají vyvíjet novou střílečku. O hře je v současnosti známo velice málo, snad jen to, že se jedná o střílečku z první osoby a úplně novou značku. Titul poběží na Unreal Engine 5.

Je to nový úsvit Romero Games. Na 100 % se soustředíme na FPS žánr, který postavil naše kariéry a naše studio,“ vyjádřili se vývojáři. Na nové hře pracují s velkým a zatím neznámým vydavatelem.

Vývoj hry je pravděpodobně ještě na počátku a v současnosti Romero Games shánějí pracovní sílu. Mezi nabízenými pozicemi lze nalézt animátory, designery i programátory. Ambiciózní našince potěší, že Romero Games podporují i práci na dálku.

Zatímco Romero Games nemá velké portfolio her, natožpak stříleček, jeho spoluzakladatel John Romero spoluzaložil id Software a díky tomu stojí za takovými klasikami jako Wolfenstein 3D, Doom nebo Quake. Jedná se o člověka který navždy proměnil herní průmysl. Jeho poslední střílečkou byl mód do původního Dooma Sigil, který vytvořil ve studiu Romero Games, a také v rámci pomoci Ukrajině vyvinul nový level do Doom II.

Jako jeho největší neúspěch se označuje Daikatana, která nechvalně proslula svoji reklamní kampaní, kde Romero sliboval, že si z hráčů udělá svoje d**ky. Daikatana vyšla v roce 2000 a kritici ji strhali za frustrujicí hratelnost a mizivou umělou inteligenci spojenců, která hru činila skoro nehratelnou.

Brenda Romero je známá především svoji prací na sérii RPG Wizardry a taktických strategiích Jagged Alliance. Také byla hlavní designerkou na rozporuplně přijatém titulu Playboy: The Mansion. Na základě jeho vývoje publikovala knihu Sex in Video Games.

Manželé Romerovi se vzali v roce 2012 a studio Romero Games založili v roce 2015. Jde o jejich druhé herní studio. Prvním bylo Loot drop, založené v roce 2010, které svoji činnost ukončilo v roce 2015. Romero Games v současnosti vyvinulo čtyři hry a jejich posledním dílem byla real-time strategie Empire of Sin.

Jste zvědaví na novou střílečku od Johna Romera? Zkusíte sehnat práci v Romero Studios? Napište nám o tom do komentářů!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *