Hry

Sony se zlobí, nechce přijít o Call of Duty

Možná jste už zaslechli zvěsti o chystané akvizici Activision Blizzard společností Xbox. Microsoft totiž přislíbil, že zachová Call od Duty na platformě PlayStation tři roky po skončení stávající dohody mezi Activisionem a Sony. To se samozřejmě nelíbí šéfovi Sony Jimu Ryanovi, ten vzkázal Philu Spencerovi, že půjde nad rámec oborových standardů a udrží Call of Duty na PlayStation a po další roky. Dohodu o třech letech označil za „neadekvátní na mnoha úrovních“.

Jim Ryan se původně nechtěl vyjadřovat, jednalo se prý o „soukromou obchodní diskuzi“, nyní se ale rozhodl promluvit a „uvést věci na prvou míru“, jelikož Spencer promluvil jako první.

„Microsoft pouze nabídl, že Call of Duty zůstane na PlayStationu tři roky poté, co skončí současná dohoda mezi Activision a Sony“, řekl Ryan. „Po téměř dvaceti letech Call of Duty na PlayStation byl jejich návrh na mnoha úrovních neadekvátní a nezohlednil dopad na naše hráče. Chceme zaručit hráčům PlayStation, že budou mít i nadále Call of Duty nejvyšší kvality a návrh Microsoftu tento princip podkopáva.“

Spencer na oplátku řekl, že jejich nabídka ponechat Call of Duty na PlayStation po dobu tří let je „daleko nad rámec typických dohod v herním průmyslu“. Dále dodal, že šíře obsahu a funkcí dostupná pro PlayStation bude srovnatelná s verzemi pro Xbox. Bohužel nevíme, jak dlouho trvala dohoda mezi Activisionem a Sony. Ať už ale trvala jakkoli dlouho, jisté je, že se prodlouží o tři roky. Co nastane potom, to je zatím ve hvězdách.

Call of Duty v posledních měsících nestrhává pozornost pouze blížícím se vydáním Modern Warfare 2, ale také akvizicí Activision Blizzard Microsoftem. Sony se nechalo slyšet, že považují sérii Call of Duty za tak zásadní, že vlastně vytvořila vlastní herní kategorii, což podle nich Microsoft nevidí. Příští tři díly Call of Duty tedy budou vycházet i na PlayStation, co bude dál nevíme. Nicméně smlouva o exkluzivitě mezi Activisionem a Sony stále platí a tak si nové Call of Duty: Modern Warfare 2 budou moct hráči na PlayStation zahrát v beta verzi již 16. září, zatímco ostatní si budou muset počkat do října.

Samotná dohoda mezi Activision Blizzard a Microsoftem schválili obě společnosti a nyní se čeká na vyjádření regulačních orgánů po celém světě.

author
Vášnivý hráč, už téměř 30 let. Nejvíc hraju FPS, akční adventury, RPG... Je toho hodně. Moje knihovna by mohla vyprávět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *