Hry

Skull and Bones konečně připlouvají a to již tento rok!

Ano zní to naprosto nemožně, ale opravdu se to děje i přesto, jakou má Skull and Bones aktuálně pověst mezi hráči. Na streamu Ubisoftu, který byl vysílán 7.7. 2022 bylo poprvé, za těch několik let, co je hra vyvíjená, ukázáno v jakém je Skull and Bones stavu. Navíc bylo odhaleno datum datum vydání, a dokonce jsme dostali možnost shlédnout záběry ze samotné hry. Takže je vlastně všechno fajn a můžeme se začít těšit že ano? Že jo… prosím.

Skull and Bones cinematic trailer

Někteří z vás, možná neví, co přesně je Skull and Bones a proto mi dovolte rychlé shrnutí co vlastně od této hry můžete očekávat. Jedná se o open-world, čistě multiplayerovou námořní akci, kdy coby kapitán se ujímáte velení svých lodí. Poté co přežijete ztroskotání se ocitáte na sv. Anně, kde vaše dobrodružství coby piráta Indického oceánu začíná. Vaší první loďkou bude takzvaná Dhow, nejmenší loďka, s kterou hráči budou začínat. Její využití je poměrně jednoduché, naučit hráče základy hry. Tuto loďku tak využijete především ke sběru surovin, prozkoumávání či lovení zvěře. Přibližně takto budou probíhat vaše první minuty až hra Skull and Bones konečně vypluje na otevřené herní moře.

O tom, že na tuto hru čekáme minimálně od E3 2017 se nemusím asi nijak zvlášť rozepisovat. Mnozí z vás jistě minimálně tuší, že si tato hra během svého vývoje prošla spoustou problémů. Podle zdrojů zevnitř studia se hra několikrát celá předělávala a na stole byl dokonce i návrh na celkové zrušení. O vývoji toho bylo napsáno spoustu, konec konců sám jsem ještě na starém webu něco málo sepsal. Nyní však čas pokročil, už není důvod nadávat, prosit a lkát kde že ta slibovaná hra je, protože se konečně zdá, že už ji máme nadosah. Dostali jsme první pořádný trailer, gameplay ukázky, a hlavně i trošku toho povídání o tom, co nás vlastně v tomto světě čeká.

Skull and Bones gameplay overview

Na co vše se můžeme těšit?

Novinek o hře samotné bylo během představení přehršel. Jak jsem již zmínil výše, jednalo se o první pořádné představení hry jako takové. Byť já sám jsem po ukázkách ve značných rozpacích a nejspíše své pocity a názory blíže rozeberu v některém z následujících článků, sepíšu vám nyní v bodech hlavní taháky toho, na co se vás Skull and Bones budou snažit ulovit.

  • Hra nabízí různé druhy zbraní a armorů, kterými si můžete vybavovat svoje lodě
  • PvP a PvE servery – progres se bude propisovat mezi servery, když vás budou šikanovat v PvP, přepnete do PvE s veškerým progresem z PvP serveru a naopak.
  • Při spuštění bude hra obsahovat 12 druhů hratelných lodí. Každá z nich má být určitým unikátem, některé se budou více hodit na přepravu materiálu, jiné na průzkum, jiné na těžký boj, pronásledování apod.
  • Při střetnutí s nepřátelskou lodí bude hrát velkou roli jakými zbraněmi jste si loď vybavili, jaký máte typ brnění a samozřejmě s jakou lodí jdete do střetu.
  • Červené zvýrazněné body na lodích znamenají bigger damage!
  • Hráči z lodi se budou moci dostat na břeh výhradně ve speciálních outpostech a opevněných vesničkách. Tam si hráči budou moc vylepšovat lodě, nakupovat, plnit mise, craftit, …
  • Na PvP serverech budou určitá místa neutrality, kde bude PvP vypnuté
  • Možnost dobývání pevností, přístavů a vesniček pod vedením AI
  • Samozřejmě, že kromě hráčů budete moci lovit AI a to jak samostatné lodě tak ve speciálních eventech při přepadávání karavan,…
  • Po zničení vaší lodi dostanete část nákladu zpátky a část bude rozmístěna v troskách po vaší lodi. Když stihnete znovu doplout na místo vašeho potopení získáte veškeré své věci zpět avšak ostatní hráči tyto věci mohou získat také – záleží kdo bude rychlejší
  • Výroba lodí
  • Kontrakty – mise za jejichž splnění/nesplnění dostanete či ztratíte jak reputaci tak zdroje
  • Nutností bude i starost o morálku posádky, jinak vás nejspíše nechají na pustém ostrově jen s bambitkou a jedním nábojem
  • Hra nabídne systém reputace, vyšší repka více různorodějších misí za vyšší odměnu
  • Možnost customizace jak své postavy, tak lodi
  • Na moři vás dokáže překvapit všelijaké počasí, hra by měla nabídnout opravdu pestrou škálu
  • Samozřejmě nesmí chybět ani treasure hunting s mapkou na níž je červený kříž s pokladem
  • Skull and Bones má podle vývojářů být hratelná jak v sólo tak v partě

A to nejdůležitější na závěr! Jak jsme již slyšeli mnohokrát, a zvláště pak od Ubisoftu, hráči se mohou těšit na roky obsahu. Hurááaaa…

Skull and Bones customization

Je to za rohem, napněte plachty

Vstupte do nebezpečného ráje Skull and Bones. Když překonáte překážky tak se možná stanete z vyvržence nechvalně proslulým pirátem. Skull and Bones bude k dispozici 8. listopadu na Playstation 5, Xbox Series X|S, Stadia, Epic Games a Ubisoft Connect. V aktuálním ceníku od Ubisoft si hru můžete pořídit na PC za 60 Euro, na PS5 a Xbox Series X za 79,99 Euro. Samozřejmě, že toto je cenovka pouze základní edice. Snad jste si nemysleli, že tu není k dispozici nějaký ten Premium balíček. Prémiová edice na PC je k dostání za 89,99 Euro a konzolové verze za 109,99 Euro. Samozřejmě za takovouto (za mě osobně přepálenou cenu) dostanete oficiální digitální artbook a soundtrack, celé 2 mise navíc, prémiový bonus pack, který podle popisu zahrnuje kolekci balady o krvavých kostech (ať se za tímto schovává cokoliv) a samozřejmě i hru samotnou.

No tak co, jste přesvědčeni ze shora uvedeného, že ten nekonečně dlouhý vývoj stál opravdu za to a již za pár měsíců zažijeme pořádné námořní dobrodružství o kterém ještě dlouho budeme v rámci herních novinek slýchat? Anebo to dopadne jako většina posledních Ubisoft her a po pár měsících po tom neštěkne ani pes a jen pár pravých odvážlivců bude plnit místa v poloprázdných vodách Indického oceánu. No, nechme se překvapit, ale něco mi říká, že se blížíme spíše té druhé variantě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *