Filmy & seriály

She-Hulk – nový zelenáč na scéně

18. srpna se na Disney+ dočkáme nově připravovaného seriálu She-Hulk: Neuvěřitelná právnička. Ten je založený na stejnojmenné postavě z Marvel Comics. Bude však čítat pouze devět epizod a stane se součástí Marvel Cinematic Universe. Autorkou adaptace je Jessica Gao – jejím výtvorem je, mimo jiné, také epizoda „Pickle Rick“ v seriálu Rick a Morty. Dále uplatnila svůj podíl práce u Silicon Valley, Robot Chicken, The Mighty B!, Mezi námi zvířaty nebo Kung Fu Panda: Legendy o mazáctví.

Hlavní role se zhostila Tatiana Maslany, která nám tak představuje právničku Jennifer Walters se zeleným tajemstvím. Dostaneme ale také možnost potkat známé tváře, a to hlavně Marka Ruffala jako geniálního vědce Bruce Bannera, jehož druhou tváří je neuvěřitelný Hulk. Jako další svalovec se zde objeví Abomination, tedy vodní monstrum, údajně ještě silnější, než je samotný Hulk. Hraje jej Tim Roth, nicméně v lidské podobě jde o Emila Blonskeho. Bývalého důstojníka, kterému se podařilo vylepšit sérum pro supervojáky vlivem gama záření, což dalo vzniku této šupinaté bestie, s níž jsme měli tu čest už například minulý rok ve snímku Shang-Chi a legenda o deseti prstenech. A kromě protipólu samotného vzteklého velikána se zde má objevit i Jameela Jamil jako Titania – rivalka Jennifer. V dalších rolích se ještě setkáme například s Benedictem Wongem jako Wongem, Charliem Coxem jako Daredevilem, dále uvidíme Ginger Gonzagu, Renée Elise Goldsberry, Anaise Almonta a Joshe Segarru.

She-Hulk mnoha tváří

Ačkoliv se měla veřejnost dočkat seriálu už o den dříve, jak bylo oznámeno na D23 Expu v srpnu 2019, věříme, že čekání na svalnatou právničku bude otázkou jen jednoho dne. Příběh nám, jak už bylo zmíněno, představí neobyčejnou právničku Jennifer Walters, jejíž život a zaměstnání úplně nepatří mezi ty nejběžnější. Proč? Jednak je sestřenicí světoznámého Hulka aka Bruce Bannera – a jednak je specializovaná na práva „superlidí“. Tedy, přesněji řečeno by si společnost v jejím světě přála, aby zrovna ona byla tváří jejich práv. To vše však nastane poté, co je postřelena a posléze jí je darována radioaktivní krev jejího bratrance. Díky jeho vedení se však naučí nové schopnosti poměrně rychle ovládat, takže se nyní může připojit do řad superhrdinů, s čímž má chvíli problém. Je jasné, že při takové kariéře a druhém životě nemá příliš času na osobní život a i přestože jí už dávno není dvacet, stále nenašla toho pravého. Vlastně by si s Brucem mohli podat ruce, že? Pravé potíže však nastanou, když se jejím případem stane právě Emil Blonsky, který se však v minulosti pokusil Hulka zabít – a vše ještě navíc zamotá příchod Titanie.

Série má být součástí tak zvané fáze 4 podle MCU plánu na nadcházejících pár let. Ta nám má odhalovat mnohovesmír a samozřejmě hromadu nových superhrdinů, kteří v důsledku Thanosova řádění dostali prostor k růstu až teď. She-Hulk jako taková přitom mohla být na scéně už mnohem dřív, neboť se první film o ní vyvíjel už v první polovině 90. let. Tváří dvoumetrové ženy se zelenou kůží se měla tehdy stát Brigitte Nielsen. Téměř vše již bylo připraveno – první plakáty v kostýmu herečky jako She-Hulk a i scénář Larryho Cohena, nicméně poté se za nepříliš jasných okolností štáb rozpustil a film se jednoduše nenatočil. Pokusy o natočení She-Hulk se však iniciovaly ještě dříve. Na konci 80. let byla pro televizní stanici ABC plánována seriálová adaptace komiksů. Ta však byla roku 1991 prohlášena za mrtvou, a tak se ani tento projekt nikdy nedokončil. Nejnovější snahy o včlenění sestřenice Hulka do filmového světa Marvelu však nyní působí významně nadějněji, že?


She-Hulk: Attorney at Law | Official Trailer
Jsem umělecká duše, co se tak nějak snaží najít svoje místo na světě, stejně jako mnozí ostatní. Ráda však zkoumám cokoliv nového, zvláště pak, co se her, filmů a seriálů týče. Občas se zaseknu i nad nějakou tou knihou, ale spíš to jsem já, kdo se pokouší sepsat něco k světu a pak to v melancholii, že to bude naprostý propadák, uvrhne v zapomnění. Mimo jiné i ráda maluju a kreslím, nově i v digitální verzi, a jednou bych se tomu chtěla profesionálně věnovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *