Filmy & seriály

Scream 6: Ztracena v New Yorku

Možná jste se o Jenně Ortega dozvěděli až s tím novým seriálem o kterém všichni mluví. Ale hororový fanoušci ji mají v merku už od premiéry pátého Scream – Vřískotu. Jak ukazuje upoutávka na nový díl, kromě nich má Jennu v merku opět i slavný vrah Ghostface.

Krátký teaser zatím neukazuje moc, ale potvrzuje zasazení filmu do New Yorku. Stane se tak v historii značky poprvé. Sice jsme už opustili městečko Woodsboro, které je s filmy spjato, ale nikdy se Scream neodehrával v tak velkém městě a bude se (snad) jednat o zajímavé zpestření. V krátké scéně v metru můžeme kromě několika lidí v masce Ghostface vidět i navrátivší se sestry Carpenterovi Sam a Tary v podání Melissy Barrera a Jenny Ortega. Zaregistrovat můžeme i pár nováčků, ale jak víme, jde o slasher, s němi se už rovnou můžeme začít loučit.

Také se můžeme rozloučit s hlavní postavou celé série. Sidney Prescott v podání Neve Campbell se už nevrátí. Důvod je trochu smutný, Neve Campbell byl nabídnut údajně až „sexisticky“ nízký honorář. Na protest se tedy do své nejslavnější role nevrátí. Koho tato skutečnost neodradí, může si do kalendáře napsat 10. března 2023, kdy nás čeká premiéra.

Sérii Scream stvořil legendární režisér béčkových hororů Wes Craven, který stojí i třeba za Noční můrou v Elm Street. Stejně jako tato sága, i Scream jsou slashery, ale kromě nich jde i o detektivku stylu „whodunit“ – Ghostfacem totiž může být kdykoliv. Každý je v očích diváka podezřelí až do závěrečného klimatického odhalení jeho identity. Ještě ke všemu je Vřískot satira. První film je parodií na slashery a poté si každé pokračování našlo jiné téma, ze kterého si může utahovat. V posledním díle, který jako jediný nerežíroval zesnulý Craven, si tak vzali na paškál aktuální trend „legacyquelů“. Představena tak byla nová generace postav, zejména sestry Carpenterovi.

Na závěr jen perlička, původní název pro Scream byl Scary Movie. Ten byl nakonec využit v populární sérii hororových parodií, z nichž první díl byl založen právě na Vřískotu.

Těšíte se na nový Scream? Už víte, kdo bude vrah?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *