Filmy & seriály

Samaritán: Mix Rockyho a Ramba vynáší odpadky

Dokonce i superhrdinové stárnou a to je to, co se stalo postavě Sylvestera Stalloneho ve filmu Samaritán. Trailer se objevil ve středu a poskytl nám první pohled na film. Roky po hrdinských dnech se Joe Smith (Sylvester Stallone) místo bojem se zločinci živí sběrem odpadků, jako popelář. V momentě, kdy zachrání malé dítě, chlapec okamžitě pozná údajně mrtvého hrdinu a poukazuje na fakt, že sbírat odpadky z ulice není zrovna povedené krytí pro ex-bojovníka se zločinem. Joe si s malým chlapcem neochotně vytváří pouto, ale trailer se zde zastaví, takže se dozajista něco pokazí. Filmy o superhrdinech tvoří každoročně významnou část nejvýdělečnějších snímků a žánr v současnosti prakticky zaručuje sledovanost.

Samaritán není součástí žádné velké frančízy. V ukázce je vidět, že má tento hrdina nadlidskou sílu, hbitost, odolnost a také urychlený proces léčení. Sylvester Stallone je tady vlastně s další variantou smolaře se srdcem na správném místě. Herec si vybudoval svoji kariéru hraním outsiderů, kteří v sobě skrývají víc vůle a vnitřní síly, než se zdá. Těmi kultovními snímky jsou samozřejmě Rambo a Rocky. Film je pak superhrdinskou verzí obou legendárních rolí tohoto herce. Vsadit na stejné rysy, díky kterým byly po generace úspěšné i tyto snímky, je chytrý tah. Realismus je pak pro superhrdinský žánr relativně nepodstatný prvek a tak není divu, že Samaritán ponechává herci volnost dělat to co, co umí nejlépe. Kombinace hercovi hvězdné pověsti a oblíbenosti outsiderů, které hraje má potenciál přilákat do kin široký počet diváků.

Vedle Sylvestera Stalloneho ve filmu hrají Javon „Wanna“ Walton ztvárňující chlapce. Dále pak Martin Starr (Spider-man: Bez domova), Moises Arias (Enderova hra), Sophia Tatum (Rychle a zběsile 9) a Dascha Polanco (Irčan). Scénář napsal Bragi F. Schut a režie se ujal Julias Avery. Samaritán bude mít přemiéru na Amazon Prime Video 26. srpna 2022. V českých kinech bude uveden 1. září 2022.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *