Hry

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl opět odložen

Asi se není čemu divit, ale připravovaný díl z kultovní herní série S.T.A.L.K.E.R. se opět posouvá. Jednou se titul už odložil kvůli dodělávkám na projektu a poté vývoj přerušila ruská invaze na Ukrajinu. Podle oficiálního prohlášení, které vyšlo na Twitter účtu společnosti Xbox se ho nejspíš dočkáme až v polovině roku 2023. Nerad jsem zklamal ty, co to ještě nevědí, ale bohužel se nedá nic dělat. Není tedy divu, že S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl chyběl i na konferenci Xbox a Bethesda Games Showcase.

Nový díl by nás měl pohltit a vtáhnout do skvěle graficky zpracovaného světa díky Unreal Engine 5 jenž je označován za revoluční a hlavně skutečný next-gen engine ve všech ohledech. Nabízí navíc i vylepšenou umělou inteligenci, která donutí hráče taktizovat a k nepřátelům přistupovat individuálně. Takže na nějaké bezhlavé střílení ve stylu Ramba můžeme podle všeho rovnou zapomenout. V Zóně je na Stalkery navíc vyvíjen větší tlak než kdykoliv předtím. Mutanti, podnebí ale hlavně i proměnlivost prostředí dokáže ztížit hráčům cestu skrz nepřátelská území a hledání cenných zásob jako jsou léky, jídlo, voda nebo i alkohol bude o to důležitější.

Vývojářské studio GSC Game World, které za vývojem stojí, zatím nepřišlo s žádnou oficiální zprávou o zpoždění, takže se připravte, že se tak stane určitě velice brzy. My to budeme sledovat za vás a proto nás dále sledujte, ať vám něco neunikne.

S.T.A.L.K.E.R 2: Heart of Chernobyl si budeme moci zahrát na PC a Xbox Series X/S.

editor
Obyčejný hráč videoher, nadprůměrný hráč Dungeons and Dragons, příšerný pisálek a excelentní provokatér šéfredaktora.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *