Filmy & seriály

Resident Evil od Netflixu dostal stopku

Není to tak dávno – jen něco málo přes měsíc – co Netflix hrdě představil seriál, rozšiřující videotéku světa Resident Evil: úspěšné herní franšízy s o dost méně úspěšnými filmy. Trailery působily slibně… ale pak byl seriál zveřejněn.

Seriálové zklamání

Čekali jste napínavý horor s monstry, v jejichž stvoření má prsty zločinná Umbrella Corporation? Chtěli jste se bát? Případně jste neznalí her a čekali jste něco ve stylu filmů s Milou Jovovich? Tak to nyní možná patříte k zástupu zklamaných diváků. Dvě předvídatelné linky, jedna s pubertální sestrami a druhá „survival“ linie z budoucnosti, nebyly dostatečně zajímavé ani napínavé, aby sledující zaujaly. Jedinou postavou, která se opravdu povedla a byla přinejmenším zábavná, byl paradoxně Albert Wesker, a to i navzdory tomu, že fanatického blonďáka i přes původní námitky fanoušků hrál Lance Reddick, herec černé pleti.

Resident Evil si nevedl dobře u nás (má 40 % na ČSFD), ani v zahraničí (3,9 z 10 na IMDb): na Rotten Tomatoes od uživatelů obdržel dokonce pouhých 26 %. Dá se říci, že v popularitě a s porovnání s konkurencí (třeba Stranger Things) doslova propadl. Takže místo toho, aby se ohlásilo natáčení pokračování, bylo oznámeno ukončení seriálu. Další budoucnost Resident Evil je tedy nejistá: ani o něco úspěšnější animovaná čtyřdílná mini série Resident Evil: Infinite Darkness zatím nemá druhou sérii jistou. Zbývá tedy jen doufat, že příští pokus o resuscitaci značky, pokud se o něj ještě někdo pokusí, dopadne o poznání lépe.

editor
Cosplayerka, fotografka, copywriterka, vášnivá hráčka deskových her... a v hloubi duše bláznivý geek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *