Hry

Remake The Last of Us Part I se poprvé ukazuje světu

Vývojářský team Naughty Dog odhaluje první záběry z chystaného The Last of Us Part I. Po několika dřívějších únicích, jde o první oficiální možnost, vidět hru v pohybu. Desetiminutový gameplay trailer s komentářem vývojářů odhalil, kam se hra od svých začátků na PS3 posunula a nabízí nám tak pohled „pod kapotu“ remaku.

Myslím, že původní vize Last of Us byla větší, než to, čeho bylo PS3 schopno,“ říká režisér hry Matthew Gallant. Hra bude naplno využívat technické přednosti PS5 a kromě výrazného zlepšení grafiky, nabídne 4K rozlišení a 60 snímků za vteřinu.

Díky výkonu PS5 také zmizí veškeré předěly mezi gameplayem a cutscénami. V obou případech jde o stejné modely postav. Při jejich tvorbě dal Naughty Dog velký důraz na detail. „ Animace výrazů v obličeji je nyní mnohem víc uvěřitelnější. Všechny drobné pohyby, pohledy, zírání, je teď blíže původnímu výkonu herců,“ komentuje kreativní režisér Shaun Escayg.

Kromě grafiky se vylepšení dočkala také fyzika, zaujme zejména realistická zničitelnost prostředí. Výrazného předělání se dočkala umělá inteligence, která nyní staví na základu, který položil sequel. To se odrazí nejenom na inteligenci nepřátel, ale také na hráčových parťácích. Nejenom, že budou vědět, kde je nepřátelé uvidí, ale také dokáží předvídat jejich chování a reagovat na něj. Už by se tedy neměly opakovat situace z jedničky, kdy při stealth pasážích Ellie stála přímo před nepřítelem, ale on dělal že ji nevidí, protože reaguje jen na hráče.

Mezi další vítaná vylepšení patří mnohem větší přístupnost hráčům s postižením, jako například audiodeskripce nebo režimy pro barvoslepé. Dále pak potěší přidání sběratelským předmětů, jakými jsou třeba kostýmy, implementace módu pro speedrunnery nebo permadeath. Samozřejmostí je také podpora haptických sensorů v ovladačích DualSense.

Zatímco odezva fanoušků je pozitivní, shodnou se, že cena dvou tisíc korun za hru, která už několikrát vyšla a dokonce je na PS5 dávno hratelná, je příliš. Video nepředstavuje žádný větší důvod, proč hru kupovat v den vydání a pokud hráči vyhovuje předchozí The Last of Us Remastered a nepotřebuje představená vylepšení, není důvod kupovat vůbec. Sám spoluprezident studia Neil Druckmann uvádí, že Naughty Dog nejde o změnění zážitku z původní hry, ale jeho extrémní zlepšení. „Pro mě to je definitvní způsob, jak hrát The Last of Us,” uzavírá Druckmann video.

The Last of Us Part I vychází 2. září tohoto roku pro PS5, verze pro PC má vyjít krátce poté. The Last of Us od svého původního vydání získalo stovky ocenění a jedná se o jednu z nejlepších her pro PS3. V návaznosti na její úspěch vyšlo The Last of Us Remastered pro PS4, pomocí zpětné kompatibility hratelné i na PS5. Hra se dočkala pokračování The Last of Us Part II, který sice byl kritiky přijat pozitivně, ale fanoušky byl strhán, zejména kvůli příběhu a scénáři.

Těšíte se na The Last of Us Part I? Příjde vám remake zbytečný? Napište nám do komentářů!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *