Hry

Remake The Last Of Us Part I je dokončen

Je tomu již devět let, co nás vývojáři z Naughty Dog oblažili hrou ze světa zmítaného nákazou, šířenou parazitickou houbou: The Last Of Us. Hra, sledující osudy sympaťáka Joela a dívenky Ellie se mezi hráči okamžitě stala legendou, sbírající ocenění na všech frontách. Dočkala se rozšíření The Last Of Us: Left Behind, v roce 2014 byla vydána remasterovaná edice a v roce 2020 jsme se mohli ponořit do druhého dílu, The Last Of Us Part II. A teď nás čeká nová verze Last Of Us, s podtitulem Part I.

Remake remaku?

Hra již remasterovaná jednou byla, takže proč bychom měli chtít novou verzi? Tuto otázku si od června, kdy bylo během Summer Game Festu oznámeno plánované vydání Last Of Us Part I, kladlo mnoho lidí. Původní Last Of Us se přeci jen dá díky úpravě z roku 2014 hrát i na konzoli PS5. Nicméně tvůrci slibují mimo jiné přepracované bojové scénáře, změnu herního prostředí, a že se hra bude vizuálně více podobat druhému dílu. Dle nich se nemusíme bát, že se jedná pouze o tah, jak na oblíbené značce vydělat více peněz, ale že se remakem snaží o vylepšení našeho herního zážitku. Jeden z animátorů, Robert Morrison, dokonce prohlásil, že se jedná o „nejpečlivěji postavený a vytvořený projekt, který kdy viděl nebo byl součástí během celé své kariéry.“

The Last Of Us Part I Gone Gold

Každopádně jak to doopravdy bude, a zda bude nová verze stát opravdu za to (v předprodeji se nabízí za 1 699 Kč), se dozvíme již brzy. V pondělí Naughty Dog na Twitteru zveřejnil, že remake The Last Of Us Part I „has gone gold“, což v překladu znamená, že mají hotovo a hra je v tuto chvíli připravená k nahrání na nosiče.

Zbývající čas do vydání hodlají vývojáři věnovat hledání chyb a drobným úpravám, aby se co nejvíce věcí vyladilo hned během prvního updatu.

Hra má ve formátu pro Playstation 5 vyjít 2. září 2022 a již nyní se dá zakoupit v předprodeji. PC hráči si na vydání Last Of Us Part I budou bohužel muset ještě nějaký ten pátek počkat, termín vydání této verze ještě nebyl oficiálně oznámen, předpokládá se však, že by to mohlo být v průběhu následujícího roku.

Pokud patříte mezi fanoušky série God of War, tak už jste možná zaslechli něco o tom, že jeho pokračování vyjde ještě letos. Bližší informace se dozvíte v našem článku.

editor
Cosplayerka, fotografka, copywriterka, vášnivá hráčka deskových her... a v hloubi duše bláznivý geek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *