Hry

Remake Star Wars: KOTOR odložen na neurčito

Star Wars: KOTOR je dodnes považován za kultovní hru, kterou by si měl zahrát každý fanoušek světa Star Wars, kvalitních příběhových RPG nebo her od géniů z BioWare. Tento skvost z roku 2003, který sbíral od recenzentů hodnocení 90% a více má dostat remake. A myslím, že mnoho z vás zpráva o remaku potěšila stejně, jako mě. O to větší ranou je zpráva od vývojářů z Aspyr Media o odložení hry.

Foto: Wallpaper Access

Hra byla odložena na neurčito. Aspyr Media nečekaně propustili uměleckého ředitele Jasona Minora a designového ředitele Brada Prince, kteří oba pracovali právě na remaku Star Wars: KOTOR. Managment Aspyr Media oznámil svým zaměstnancům, že byl projekt zastaven. Na LinkedIn profilu obou pánu je uvedeno zaměstnání pro Aspyr Media, které končí v červenci 2022. Momentálně LinkedIn neposkytuje žádné další podrobnosti.

FOTO: Wallaper Access

V květnu letošního roku se k Aspyr Media připojilo studio Saber Interactive, aby společně pracovali právě na remaku Star Wars: KOTOR. Zpráva z Bloombergu pak uvádí, že se zaměstnanci Aspyr Media, že právě Saber Interactive převezmou nad projektem plnou kontrolu a Aspyr Media se zaměří na jiné projekty. Ovšem dosud není jasné o jaké projekty by se mohlo jednat.

Star Wars: KOTOR remake trailer

Remake Star Wars: KOTOR byl oznámen minulý rok na PlayStation Showcase a hra by se měla objevit na platformách PS5 a PC. Zatím nevíme, jak by měl tento remake vypadat a co všechno bude měnit. Já osobně doufám, že se jim podaří trošku „vyleštit“ soubojový systém a celkově vychytat ty malé neduhy, které měl původní KOTOR. Teď již nezbývá než se modlit k mocnému Vaderovi (ano, temná strana je ta jediná a pravá), že se remake nezruší a bude důstojným omlazením kultovního skovstu, kterým bezpochyby původní a prozatím jediný Star Wars: KOTOR je. Jaká je vaše nejoblíbenější Star Wars hra a film?

author
Vášnivý hráč, už téměř 30 let. Nejvíc hraju FPS, akční adventury, RPG... Je toho hodně. Moje knihovna by mohla vyprávět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *