Hry Literatura Recenze

Recenze: Vydejte se s Dračí Hlídkou do Krypt a jeskyní!

Kdo by neznal Dračí Hlídku? Česká variace Dungeons & Dragons před lety navázala na úspěch tuzemského Dračího doupěte a je v českých luzích a hájích pěkně hlasitě slyšet. Na základní Pravidla pro hráče a vypravěče letos navázala PPP – Pravidla pro pokročilé, která ještě více rozvinula herní možnosti jednotlivých postav. To by mohlo stačit, si říkáte? Jedna velká novinka ročně stačí? Chyba lávky! Dračí Hlídka ale, jak vidno, nikdy nespí na vavřínech, a tak jsme se teď v prosinci dočkali dalšího rozšíření, a sice Kompendia Krypty a jeskyně.

Pojďte se s námi podívat na to, co tato objemná mrška obsahuje!

Tři příběhy

Kompendia se skládají z oboustranně potištěných pevných desek s kroužkovou vazbou a 75 stran, na kterých jsou rozprostřeny tři příběhové linky. Kompendium je celé velmi kvalitně a bytelně provedené. Desky jsou matné s magnetickým zavíráním, stránky uvnitř jsou z pevného lesklého papíru vysoké gramáže, a tak by měly opakované listování zdárně přežít.

První příběh je Dun Barak Minor, o trpasličím městě, které postihlo několik katastrof. Nový trpasličí král znovu otevírá po letech jeho brány a láká do něj dobrodruhy s příslibem odměny za pomoc při vyčištění tunelů od různé havěti. Pro vypravěče jsou tam připraveny veškeré podklady: pozadí příběhu, trpasličí lore, postavy, místa, nové předměty, hádanky i neočekávané události. Na konci příběhu je shrnutí struktury příběhu a ilustrační mapka. Nechybí ani bestiář, ve kterém můžete nalézt hlubinné bytosti, jako jsou salamandr či prasokrt. Součástí je i souhrn odměn pro jednotlivá povolání, takže pokud si jako hráči tuto příběhovou linku zahrajete, rozhodně vaše postava neodejde s prázdnou!

Druhý příběhem jsou Trable v Krásnu. Dobrodruzi během návštěvy tohoto kraje zjišťují, že tam je něco špatně, že tam zkrátka něco nehraje. I zde máte předpřipravené vše, co k dobrodružství potřebujete. Navíc příběh nabízí vše, co je nám na dračáku tak milé: hospodu, zloděje, skřety, lesy, mravence… ano, říkám mravence, ale více toto téma rozvíjet nebudu, budete se muset nechat dějem sami překvapit! I zde si hráči mohou odnést nové zkušenosti, dovednosti (např. na zloděje tu čeká schopnost „zloděj koní“) a předměty.

Třetí a poslední příběh se nazývá Tifflingova kostka. Kostka je legendární vězení, do kterého když vstoupíte, už nikdy nevyjdete. Dobrodruzi právě do něj mají doprovodit vězně… a co si budeme povídat, to, co se po příchodu do kostky stane, si přímo říká o zfilmování. Byl by to jistě pěkný horor. Každopádně… i zde jsou připravené lokace, NPCčka, vývěsky, mapy, příšery a vůbec celkový příběh i s možnými rozuzleními. A i zde si můžou dobrodruzi následně připsat nové dovednosti a případně i předměty.

Pokud příběhy dohrajete, můžete samozřejmě kompendia používat i jako klasický šanon. Pojme obrovské množství poznámek, map i jiných důležitých dokumentů.

Dračácké must have!

Kompendia jsou taková princezna Koloběžka: jsou to desky nedesky, kniha nekniha. Jsou zkrátka unikátní, a neměly by chybět v knihovničce žádného nadšence Dračí Hlídky. Už jen proto, že příběhy, které obsahují, jsou detailně propracované, plné nových příšer, míst a předmětů, a autoři si na nich dali opravdu záležet. Takže neváhejte a běžte si je obstarat na web Dračí Hlídky, je jich jen omezené množství!

Dračí Hlídka: Kompendia Krypty a jeskyně

90% Skóre

Nadupané rozšíření oficiálního světa Dračí Hlídky. Krásné desky ukrývají tři originální příběhy, ve kterých autoři už udělali vše za vás, stačí jen vytáhnout kostky, strčit kompendia do ruky vypravěči a hrát!

PLUSY

  • Kvalitní, bytelné zpracování
  • Tři nové příběhy, připravené rovnou k použití
  • Rozšíření lore světa Dračí Hlídky

MÍNUSY

  • Trochu vyšší cena

Detail hodnocení

  • Zpracování 0%
  • Hratelnost 0%
  • Zábavnost 0%
  • Znovuhratelnost 0%

editor
Cosplayerka, fotografka, copywriterka, vášnivá hráčka deskových her... a v hloubi duše bláznivý geek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *