Filmy & seriály

První trailer seriálu The Last of Us přináší věrnost předloze

Série The Last of Us zažila své vrcholy a své pády. Na svůj úžasný debut, který je dodnes v srdcích milionů hráčů, navázala rozporuplným pokračováním, které je buď nejlepší hra všech dob, nebo úplná travestie, nic mezi. Její poslední kontroverzí je remake The Last of Us Part I. Ten je sice velmi kvalitní – zkombinoval příběh prvního dílu s vylepšenými mechanikami Part II, ale málokdo překousne platit 70 dolarů za hru, kterou už několikrát dohrál. A kdo nehrál, může si zahrát 7x levnější verzi, trochu horší, ale pořád skvělou.

Seriál The Last of Us z produkce HBO mohl dopadnout jakkoliv. Bude věrný předloze nebo se do příběhu bude tak moc sahat až bude tak zpackaný jako ten druhého dílu? Fanoušci se dočkávají alespoň náznaku odpovědi na tuto otázku v podobě teaser traileru.

Upoutávka zatím působí velmi věrně své předloze. Fanoušci poznají střípky přímo vzaté z událostí hry a zlověstný zvuk, který dělá Clicker se ani trochu nezměnil. Zaujme také obsazení. Titulní dvojici hrají bez debat kvalitní herci. Zejména Pedro Pascal má už pěknou řádku rolí, jimiž se může chlubit. Bella Ramsey zazářila zejména jako Lyanna Mormont, kde se ji ale nedostalo dost prostoru. The Last of Us to změní.

V traileru se ale mihnou i nové postavy, o kterých ale zatím nic nevíme. Nějaké rozšíření příběhu můžeme také očekávat, podle jednoho záběru to vypadá, že se série minimálně dotkne Ellininy sexuality, což je něco, co se v originálu nedělo, až v jeho DLC. Trochu zamrzí obsazení Joelovi dcery, která nevypadá ani trochu jako ve hře.

Naopak ale potěší velká kvalita produkce, vizuálně je seriál velmi povedený a evokuje atmosféru videohry. Velmi spokojení jsou se seriálem samotní tvůrci. „Nemám slov, kterými bych vyjádřil úžas z toho, co Craig Mazin a zbytek našeho neuvěřitelného týmu dokázali s touto show,“ vyjádřil se na Twitteru spoluprezident Naughty Dog Neil Druckmann. Ten spolu s Craigem Mazinem, který stojí za hitovým Chernobylem, seriál píše a produkuje.

Těšíte se na seriál? Napište nám do komentářů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *