Hry

Připravte si svá dilda, Saints Row se hlásí o slovo

Vzpomínáte si na tu šílenost? Saints Row svého času platila za jednu z nejkontroverznějších a nejšílenějších open world her historie. Ať už svou jedinečnou stylizací, zběsilou hratelností, příběhem tak tupým, až byl dokonalý a zbraněmi, které dokáží vymyslet jedině pořádně perverzní a choré mozky? Pokud ano, a já se vsadím, že většina z vás si pamatuje, máme dobrou zprávu. Deep Silver Volition před nějakým časem oznámili práci na novém dílu. A po nějaké době ticha nás potěšili i novým videem.

Nenechte se však zmást, nové Saints Row nebude jen dalším dílem v sérii. Deep Silver Volition ho označují za reboot celé série. To ovšem neznamená, že se nedočkáme věcí, které máme z předchozích dílů tak rádi. Slibují totiž zábavu, šílenost, masakr a humor, na jaký jsme zvyklí. Také ale slibují i nové mechaniky a způsoby hraní. Velký důraz kladou na možnosti přizpůsobení. Vašeho „bosse“ si tak budete moct upravit jak vás napadne, představivosti se prostě meze nekladou. Jakákoli šílenost je vítána. A nebojte se, pokud nebudete se svým vzhledem ve hře spokojeni, prostě ho během hraní změníte. Nemusíte se tak stresovat s tím, že budete nuceni koukat na někoho, kdo se vám nelíbí. Co se vozidel týče, nejspíš vás možnosti jejich úprav vrátí zpět do dob, kdy jste pařili Need for Speed: Underground 2 jako o život… Pokud by se ovšem zkřížily s Crossoutem.

Foto: Saints Row

Svět nového dílu Saints Row je zasazen do fiktivního amerického jihozápadu. Vypadá velice živě a barevně a vývojáři se nejspíše inspirovali Renem v Nevadě, jak je vidět v hlavním městě hry, Santo Islo. Svět bude plný lidí a různých možností a náhodných situací – při procházení vám klidně může začít hrát kapela na náměstí. Nebo, pokud budete chtít, můžete vytáhnout kytaru a předvést své umění občanům města i vy sami. Otázkou je, jestli vás za to budou milovat, nebo nenávidět.

Saints Row gameplay trailer

Saints Row šlo vždy proti proudu. Anarchistické chování bylo téměř nutností a sama hratelnost k takovému chování vybízela. Nejinak tomu bude i u tohoto dílu. Sami vývojáři by tento díl zasadili někde mezi druhý a třetí. Ne tak vážný jako Saints Row 2 a ne tak šílený jako Saints Row: The Third. Navíc vše nasvědčuje tomu, že Saints Row nabídne vedle velkého města i dost venkovských míst. Velké pásy pouště, sem tam nějaká ta civilizace atd. Zde by se mohla v dobrém světle ukázat právě vozidla. Nové Saints Row totiž bude mít přepracovanou fyziku řízení (konečně), která byla v minulých dílech opravdu příšerná – tedy, já hrál jen druhý a třetí díl a ani v jednom nebyla auta zrovna tou ideální volbou pro přesun, takže se nechám velice rád překvapit.

Co ovšem dělalo Saints Row vždy dobře byly zbraně. Jen si vzpomeňte na Dub-Step gun, obří růžové dildo a jiná zvěrstva. I novinka nabídne pár unikátností. Namátkou například obří pěnový prst, Thrustbaster – vrhací fotbal, který se přichytí na nepřítele, vykopne ho do vzduchu dokud se nerozprskne na maličké kousky. K dispozici samozřejmě budou i klasické, konvenční zbraně, ale i ty nabídnou širokou škálu úprav. Vypadá to, že možností bude opravdu spousta.

Samozřejmě nebudete vylepšovat jen zbraně. I váš boss si zaslouží trochu té lásky a tak budeme mít k dispozici různé speciální schopnosti, které nabídnou nové možnosti. Nepřátelé vypadají také rozmanitě. Každý gang má různé bojové styly i minibosse.

Foto: Saints Row

Zatím tak vše naznačuje tomu, že nové Saints Row bude opět skvělá, šílená záležitost, která nás (mě tedy určitě) zabaví na hodně dlouhou dobu. O příběhu zatím moc nevíme a upřímně ani moc vědět nechceme. Na ten je ještě brzy. Každopádně doufám, že se vše podaří a 23. srpna se dostane Saints Row do obchodů a dá-li bůh (šéfredaktor), mohl bych ho pro vás i zrecenzovat. Hráli jste nějaký díl ze série? A pokud ano, jak se vám líbil? Odpovídat nám můžete v komentářích.

author
Vášnivý hráč, už téměř 30 let. Nejvíc hraju FPS, akční adventury, RPG... Je toho hodně. Moje knihovna by mohla vyprávět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *