Filmy & seriály

Percy Jackson přijde v podobě seriálu

Už je to tak. Zatímco jsme si doteď mohli užívat příběhu jednoho z mnoha synů Poseidona v knižní předloze a filmech, na Disney+ se chystá seriálová adaptace Percy Jackson and the Olympians v čele se samotným autorem knih, Rickem Riordanem. Důvod je prostý: jak sám Rick i fanoušci knih přiznali, filmové zpracování za moc nestálo (dokonce neviděl ani Zloděje blesku a ani Moře nestvůr), takže by čistě teoreticky mohlo dojít k něčemu podobnému jako u plánovaného seriálu o Harry Potterovi.

Jednoduše řečeno, knihy budou v jednotlivých sériích zpracovány kvalitněji, a to nejen z důvodu, že na to bude více času i prostoru. Znamená to, že bychom se mohli dočkat pěti sérií podle předlohy pěti Riordanových knih. Percy Jackson and the Olympians má tedy vyjít v roce 2024, kdy se můžeme těšit rovnou na osm epizod první série.

Dle všech dostupných informací se režie má ujmout James Bobin, který už měl v minulosti na starosti režírování filmů Mupeti, A zase ti Mupeti!, Alenka v říši divů: Za zrcadlem a Dora a ztracené město. V roli samotného Percyho Jacksona bychom pak měli vidět Walkera Scobella, čtrnáctilého herce, jehož jsme mohli zahlédnout už například ve sci-fi filmu Projekt Adam, společně Ryanem Reynoldsem. Po jeho boku se poté má ještě objevit Leah Sava Jeffries a Aryan Simhadri v rolích Percyho přátel Grovera a Annabeth.

Zpátky do minulosti

Percy, Percy… o čemže to bylo? Ať už jste toto jméno pouze slyšeli, nebo máte v tomto universu přehled a jen si chcete osvěžit pár detailů, obecně je prvním dílem série Percy Jackson: Zloděj blesku. Zde poznáváme mladého chlapce (ve snímcích ztvárněn Loghanem Lermanem), kolem něhož se dějí podivné věci. Později zjišťuje, že báje a legendy starověkého Řecka jsou možná skutečnější, než kdy předtím čekal, že je, jen tak mimochodem, polobůh a postupem času objevuje své nadpřirozené schopnosti.

Z filmů si můžeme pamatovat něco velice podobného, jen ne už tak detailního, jak to tak bývá. Často v nich tak, na rozdíl od knih, chybí důležité pasáže, ale i milé detaily a celkově už pak svou psanou předlohu většinou nepředčí. S nástupem seriálů jakožto čím dál populárnějšího trendu se ale otevřela možnost vše zpracovat podrobněji. Měli bychom si tedy teď v první sérii zažít podezření nejvyššího z bohů, že mu dvanáctiletý chlapec ukradl jeho blesk.

A co známé tváře?

Společně s touto novinkou se, pochopitelně, naskýtá i otázka, zdali v sérii zahlédneme i vůbec prvního přestavitele Percyho, a tedy již zníměného Loghana Lermana. V jeho rozhovoru pro Access Hollywood padly jeho názory ohledně plánovaného seriálu a s tím i zmínka, že je této variantě otevřený.

„Jsem nadšený tohle vidět!“

Loghan Lerman

„Jsem zvědavý, co se s tím bude dít a jsem prostě rád, že Rick, spisovatel – vypadá to, že má kontrolu nebo aspoň nějaké slovo,“ sdělil Lerman. „Nevím, kolik slova měl ve filmech, které jsme natočili před pár lety. Doufám, že spolu dají dohromady dobré scénáře… Zajímalo by mě, jak to dopadne, ale pokud jsem pro to vhodný, samozřejmě bych to zvážil.“

Vzhledem k tomu, že je výběr hlavních postav už oficiálně oznámen, je však nepravděpodobné, že bychom Lermana mohli v roli Percyho někdy znova vidět. Možná v tom hrála podstatnou roli vlna nostalgie, kdy fanoušci přišli s teorií a přáním, že by si namísto hlavního protagonisty mohl zahrát jeho otce, Poseidona. A co vy? Těšíte se na první díly?

Percy Jackson and the Olympians | Teaser
Jsem umělecká duše, co se tak nějak snaží najít svoje místo na světě, stejně jako mnozí ostatní. Ráda však zkoumám cokoliv nového, zvláště pak, co se her, filmů a seriálů týče. Občas se zaseknu i nad nějakou tou knihou, ale spíš to jsem já, kdo se pokouší sepsat něco k světu a pak to v melancholii, že to bude naprostý propadák, uvrhne v zapomnění. Mimo jiné i ráda maluju a kreslím, nově i v digitální verzi, a jednou bych se tomu chtěla profesionálně věnovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *