Filmy & seriály

Pátá série Cobra Kai přináší trailer plný akce

Duchovní nástupce Karate KidaCobra Kai se řítí do páté série a méně než měsíc před její premiérou na Netflixu přichází nová upoutávka. Brutální trailer slibuje dramatickou zápletku, ve které si oblíbené postavy sáhnou na dno.

Po selhání z minulé série se rivalové Daniel LaRusso (Ralph Macchio) a Johnny Lawrence (William Zabka) musejí opět spojit, aby zastavili Terryho Silvera (Thomas Ian Griffith) a Cobra Kai, kteří jsou silnější než kdykoliv jindy. Pomůže jim antagonista z druhého Karate Kida Chozen (Yuji Okumoto), který se v seriálu sice už mihnul, ale tentokrát bude mít mnohem větší roli. Očekávaným je návrat záporáka z posledního dílu původní trilogie Mika Barnese (Sean Kanan), ten se ale v traileru nevyskytuje. Posilou do týmu Cobra Kai bude Kim Da-Eun (Alicia Hannah-Kim), která přijela z Jižní Koreje, aby pomohla expandovat Cobra Kai.

Napětí je vysoké a divák ví, že už jde opravdu do tuhého. Pátá série sice nemá být poslední, ale autoři Hayden Schlossberg, Jon Hurwitz a Josh Heald se nechali několikrát slyšet, že na Cobra Kai nahlíží jako na seriál s šesti sériemi, přiznávají ale, že se jejich plány pořád mění. Možná se tedy fanoušci dočkají i série sedmé.

Cobra Kai je seriálovým pokračování trilogie Karate Kid, která odstartovala roku 1984 v režii Johna G. Avildsena. Seriál sleduje antagonistu prvního dílu Johnnyho Lawrence desítky let po jeho drtivé porážce na konci filmu, jak se snaží překonat démony minulosti a postavit svůj život na nohy otevřením vlastního doja. Cobra Kai si našla své fanoušky svým satirickým humorem, propracovanými bojovými scénami a skvěle napsanými postavami, jak starými, tak i novými. Jde o důstojné pokračování klasiky.

Seriál Cobra Kai vychází exkluzivně na Netflixu. Ten seriál koupil od YouTube, který produkoval jeho první dvě série, přistupné skrze předplatné YouTube Red, později YouTube Premium. Fanoušky jistě potěší rychlost s jakou pátá série příjde na Netflix, od té poslední, která měla premiéru na silvestra 2021, neuběhne ani rok. Pátá série Cobra Kai má premiéru 9. září.

Máte rádi akční filmy? Bratři Rusoové se spojili s Netlixem a natočili akční film se zápletkou, točící se kolem CIA: The Gray Man. Podrobnosti si můžete přečíst v našem článku The Gray Man – další tuctový akčňák do sbírky?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *