Hry

Pankrácův starý případ čeká přeleštění v Polda 2 remástr

Kam se hrabe The Last of Us Part I, to se nedá srovnat! Současná doba remasterů a remaků potěší i našince, díky vývojářům ze Zima Software. Ti nezahálí a po ještě čerstvém, sedmém dobrodružství poldy Pankráce, začínají chystat remaster skvělého, druhého dílu – Polda 2. Zda se jim podaří dílo dokončit závisí i na fanoušcích. Stejně jako při Poldovi 7, Zima Software zkouší své štěstí na Hithitu.

„Na základě ohlasů ukázky remástru v Poldovi 7, jsme se rozhodli, zkusit hru zremástrovat celou, akorát nám chybí finance a žádáme vás touto cestou o pomoc,“ vyjadřil se Zima Software na Facebooku. Hru plánují remasterovat z původního rozlišení 640×480 do 4K.

Kampaň se hned první den jeví jako velký úspěch, v době psaní tohoto článku je zafinancováno 40 procent požadované částky a je pravděpodobné, že až článek vyjde, bude to mnohem více. Pokud se vybere více než požadovaných 600 000 korun, autoři si připravily dva milníky. V případě výběru 750 000 korun vytvoří Zima Software hratelný epilog, který bude sloužit jako přemostění mezi druhým a třetím dílem. Pokud se vybere ještě o 100 000 korun více, autoři chtějí zmodernizovat veškerou hudbu.

Pro fanoušky je kampaň také příležitostí pořídit si nejrůznější merch. Kromě fyzických kopiích hry a triček, jde například o art book celé série nebo oficiální karty na prší. Bohatší si mohou pořídit limitované edice hry, nebo sošku Pankráce. Nechybí ani typické odměny jako dabing vlastní postavy nebo pizza party s tvůrci.

Polda je série českých point and click adventur, jejichž první díl Polda, aneb s poctivostí nejdřív pojdeš vyšel už v roce 1998. Za hrou stáli vývojáři z firmy SleepTeam. Ti se ale při vývoji druhého dílu nepohodli s vydavatelem Zima Software, kterému připadla všechna práva na značku. Druhý a každý další díl tedy vyvíjel právě Zima Software. SleepTeam později vytvořil kultovní Bulánky, kteří nedávno také zaznamenali velký crowdfundingový úspěch.

Zatím poslední díl série Polda 7 měl v recenzích úspěch, zejména u fanoušků. Na Steamu si drží hodnocení 93 procent. Poté co sedmý díl vyšel, tak se ale podotýkal s velkými problémy, co se pirátství týče. Situace to byla tak špatná, že autoři zvažovali, že s vývojem her skončí úplně. Jak vidíte, naštěstí k tomu nedošlo.

Série Polda sleduje dobrodružství policajta Pankráce, dabovaným hvězdným Luďkem Sobotou, a proslula zejména svým humorem. Konkrétně Polda 2 sleduje jeden z jeho případů, který začíná požárem hotelu. Později se zápletka rozvine v něco mnohem většího. Hra vyšla v roce 1999, Polda 2 remástr zatím nemá datum vydání, ale dokončení vývoje je plánováno na listopad 2023. Hra vyjde na Windows a MacOSX, o rok později také na Android a iOS. Verze pro další konzole zatím nejsou v plánu, ale pokud nějaké budou, tvůrcům se jeví nejpravděpodobnější Nintendo Switch. Předem vyloučili konzole od Playstationu.

Jste fanoušci série? Těšíte se na remástr? Podpoříte vývoj hry? Napište nám do komentářů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *