Filmy & seriály

Nový trailer na Ant-mana prozrazuje celý film a ukazuje MODOKa

Trailery jsou zrádná věc pro diváka. Dobrý trailer na film naláká, špatný taky, ale k tomu vám ještě prozradí celou zápletku a všechny zvraty filmu. Trailer na Ant-man a Wasp: Quantumania je ten druhý příklad. Otázka, jestli jde mluvit o zvratech, když je vidíte přicházet kilometr daleko.

Převyprávět novou upoutávku, kterou Marvel ukázal na Národním šampionátu univerzitního fotbalu (haha, Amerika), by znamenalo převyprávět celý film. Pokud se tedy na nového Ant-mana těšíte, radím vám nečíst dál a na upoutávku se nedívat. Kdo se podívá, tak uvidí dobrý pohled na nového velkého záporáka MCU Kanga Dobyvatele, který se už mihnul v seriálu Loki.

Kang si ze začátku hraje na klaďase, což fanouškům možná připomene druhého Hollandova Spider-mana a zápletku s Mysteriem. Každopádně Marvel ví, že divák je chytřejší a druhá část traileru je složená z něčeho, co vypadá jako závěrečná bitva Scotta a Kanga. Přehršel CGI zaručen, stejně tak návrat hlásí špatný green screen, který je pro současnou fázi MCU skoro typický, k vidění byl už třeba v Thorovi 4 nebo druhém Black Pantherovi.

Upoutávka také nabídla první, krátký pohled na MODOKa, letitého komiksového záporáka, který možná vypadá komicky, když to je „jen“ létající hlava, ale na nadarmo jeho jméno znamená Mental Organism Designed Only for Killing. Mladší Marveloví fanoušci ho kromě komiksů mohli spatřit v animovaném seriálu pro dospělé M.O.D.O.K., ve kterém ho ztvárnil Patton Oswalt. Seriál byl zaměřený spíše na komediální stránku postavy a jde o příjemnou oddechovku. Streamovat ho můžete na Disney+.

Ti starší si MODOKAa můžou pamatovat z animovaného Iron Mana z devadesátých let, kde sekundoval v MCU již představeném Mandarinovi. V novém filmu, vypadá mnohem robotičtěji a jeho typická „kebule“ je celá zakrytá. Pozornější diváci ale můžou postřehnout, že se v jednom kratičkém záběru mihne záporák i bez robotické masky, na lepší záběr jeho obličeje ale zatím musíme čekat. MODOKova nová podoba v brnění už několikrát leaknula, tentokrát už ale máme potvrzení a dobrou kvalitu záběru, i když trochu temnější.

MODOKa ztvární herec Corey Stoll, který si v prvním díle mravenčí trilogie zahrál padoucha Yellowjacketa. Dá se tedy očekávat, že půjde o stejnou postavu a MODOKovo origin story tím pádem bude v MCU značně odlišné. Což je ostatně i případ Yellowjacketa, v komiksu totiž nejprve šlo o šílené alter ego Hanka Pyma, původního Ant-mana.

Kromě upoutávek se můžete pokochat i dvěma novými plakáty, které ale nic nového neprozradí.

Těšíte se na Ant-manův návrat? Co říkáte na upoutávku?

Ant-man a Wasp: Quantumania má premiéru 17. února.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *