Filmy & seriály

Nový seriál, nová Hvězdná brána?

Zdá se, že Amazon to s Hvězdnou bránou myslí vážně. Od chvíle, kdy tento gigant koupil studio MGM, fanoušci netrpělivě čekají, až se objeví ona i všechny její spin-offy na streamovací službě Amazon Prime. Snad nikdo už nedoufal v nový seriál, obzvláště po poněkud vlažném přijetí seriálu Hvězdná brána: Hluboký vesmír (a to raději nemluvím o tragickém Stargate: Infinity…). A chyba lávky, nejspíše jsme se všichni mýlili. Začíná to vypadat, že nový seriál přeci jen možná bude!

Brána v rukou lidí

Co si budeme povídat, indicie tomu už nějakou dobu napovídaly. 24. března 2022 sdílel Joseph Malozzi, dlouholetý scénárista a producent všech Hvězdných bran, na svém Twitteru úvodní stránku scénáře epizody Hvězdné brány se zakrytým podtitulem. Na scénáři je podepsán Brad Wright, další tvůrce této legendární série. Šušká se, že by to mohlo být Stargate: Origins.

A 27. července 2022, tedy 25 let od vysílání úplně první epizody Hvězdné brány – Děti bohů, odvysílal YouTube kanál The Companion v rámci Stargate Legacy přátelské popovídání si s Bradem Wrightem a Richardem Deanem Andersonem (Jack O’Neill). Kromě toho, že vzpomínali na doby minulé a na příhody z natáčení, Brad Wright poodhalil roušku tajemství ohledně nového seriálu. Ten by se měl odehrávat v době, kdy je již Hvězdná brána dostupnou technologií: lidstvo ji nejen využívá, ale dokáže brány i samo stavět. Společně s tím představil koncept zbrusu nové brány, jejíž vytvoření by měla mít na svědomí americká armáda. Má být vizuálně odlišná od té původní a mnohem rychlejší (sbohem, legendární pomalé vytáčení brány!) při tvorbě stabilní červí díry: ta by se měla vytvořit během pár vteřin.

Stará garda?

Brad Wright je zatím mírně skeptický v tom, jestli se nová Hvězdná brána opravdu začne natáčet, není si stále jistý tím, jestli mu Amazon a MGM nakonec dají zelenou. Nechal se ale slyšet, že pokud by to vyšlo, chtěl by po tradici předchozích spin-offů do pilotního filmu přivést staré známé tváře, jako jsou Samantha Carterová (Amanda Tapping), Dr. Daniel Jackson (Michael Shanks), a Cameron Mitchell (Ben Browder). Každopádne Hvězdné brány není nikdy dost, takže doufám, že se nového seriálu skutečně dočkáme.

editor
Cosplayerka, fotografka, copywriterka, vášnivá hráčka deskových her... a v hloubi duše bláznivý geek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *