Filmy & seriály

Norská Godzilla dostane sequel

Není to tak dávno, co měl premiéru evropský „katastrofický“ film Trol. Film z roku 2022 postavil Netflix na prastarém norském folkloru o trolech, obývajících jejich pohoří. Snímek rozhodně patřil k těm lepším kaiju filmům posledních let: CGI bylo povedené, postavy šílené a celé to doprovázely malebné záběry na hornaté Norsko. Na ČSFD si u nás Trol vysloužil 53 %, ale i tak patří k těm úspěšnějším snímkům známé patformy. A tak přišlo nevyhnutelné: dostane svůj vlastní sequel, zatím s titulem Trol 2!

Natáčet by se mělo v průběhu příštího roku, přičemž se na pozici scénáristy vrací Espen Auken a režisér Roar Uthaug. Na paškál by si film měl vzít další norskou pohádku: zatím tedy zůstává otázkou, jaký příběh to bude. Vzhledem k tomu, že jsme na konci Trola viděli náznak toho, že přežilo více trolů, než se předpokládalo, je možné, že se bude děj točit kolem toho. Případně že oživne další součást norských bájí a dočkáme se pořádného evropského kaiju souboje. Mohl by to být Kraken, nechvalně známé hlubinné monstrum. Případně by se trol mohl utkat se Selmou, bájným mořským hadem, ukrývajícím se dle legend v hlubinách jezera Seljord. Nebo se budou trolové prostě jen bít mezi sebou, soupeřit o titul nového krále trolů?

Otázkou také zůstává, jestli se vrátí nějaká postava z předchozího dílu, a upřímně doufám v to, že ano. Nora Tiedemann (Ine Marie Wilmann) si ve světě Trola udělala jméno, a bylo by podivné, kdyby ji k další folklorní záhadě nepřizvali. A co Andreas Isaksen (Kim S. Falck-Jørgensen) – podařilo se mu stát se slavným spisovatelem? A dala se Nora nakonec dohromady s tvrdým, ale dobrosrdečným kapitánem Krisem Holmem (Mads Sjøgård Pettersen)? Pokud se Trol 2 skutečně natočí, potřebuji odpovědi!

Na více informací si ještě musíme počkat, každopádně je fajn, že se filmy s monstry začínají objevovat i na našem kontinentu a můžeme se tak kochat jejich štrádováním si to po evropské krajině. Doufejme, že Trol 2 svého předchůdce v kvalitě překoná. A do té doby se raději vyhýbejte fjordům: kdo ví, co v nich na nás ještě číhá!

editor
Cosplayerka, fotografka, copywriterka, vášnivá hráčka deskových her... a v hloubi duše bláznivý geek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *