Anime Filmy & seriály

Netflix zkouší štěstí s Dragon Age: Absolution

Každý, kdo někdy hrál Dragon Age: Origins, si jistě pomyslel, že by to byl skvělý film. Výborné postavy, cinematické cut scény, chytré dialogy, pěkné lokace a zbroje. Před hráčem se postupně rozkrýval promyšlený fantastický svět, jehož lore se rozšiřovalo s každým dopisem, knihou a vytrženou stránkou, kterou jste ve hře nalezli. Další dvě pokračování, Dragon Age II a Dragon Age: Inquisition, nás vyvedla z Fereldenu do Svobodných marek a Thedasu, a ukázala nám i Orlais, Nevarru a Dalfsko. V současné době se dokonce pracuje na další hře, na Dragon Age: Dreadwolf.

Komu by to nestačilo, dají se zakoupit knihy (v tuto chvíli je jich u nás k dostání pět) či komiksy, a doporučuji je všem, kdo se chtějí dozvědět něco více o původu Alistaira, Leliany či jen chtějí více informací o životech Šedých strážců.

Takže ano, fanouškovská základna je obrovská a vše kolem těchto titulů nahrává tomu, aby vznikl nějaký pořádný film s touto tématikou. Ale zatím jsme mohli spatřit jen veřejností i kritiky nevalně přijatý animák Dragon Age: Dawn of the Seeker o Cassandře Pentaghast, třicetiminutový počin Dragon Age: Warden’s Fall o strážci Kristoffovi a šestidílný hraný seriál s Felicií Day Dragon Age: Redemption. A pak se Netflix mlsně olízl, plácl si s BioWare a skočil po novém animovaném seriálu, Dragon Age: Absolution.

Výlet do Tevinteru

Seriál se bude odehrávat v Tevinteru, což je pro milovníky Dragon Age zajímavé hlavně tím, že se přímo na obrazovce zatím nikdy neobjevil. Hlavní postavou by měla být elfí žoldnéřka Miriam, které se nepovede plánované loupežné přepadení. Bude muset čelit své tragické minulosti a vypořádat se s artefaktem – prstenem, který svou sílu čerpá z krvavé magie.

„Vzbouření mágové a zloději se utkají s temnou silou, která využívá smrtelně nebezpečný artefakt. V tomhle souboji půjde o všechno!“

Netflix

Seriál bude mít šest epizod, a za příběhem stojí Mairghread Scott (animovaní Guardians of the Galaxy). Měli bychom se dočkat všech klasických charakterů: elfů, mágů, rytířů, Qunari, démonů a dalších. Ze známých postav by se tam měly objevit Cassandra a Leliana.

Trailer se tváří nesmírně vážně, tak uvidíme, jak se s tématikou světa, do kterého vtrhávají jednou za několik století krvežíznivé hordy Nákazy, vedené arcidémonem, vypořádají. Protože Dragon Age, to není jen boj a pletichaření, ale i humor a špičkování se mezi členy skupiny.

Dragon Age: Absolution přichází na Netflix 9. prosince 2022.

editor
Cosplayerka, fotografka, copywriterka, vášnivá hráčka deskových her... a v hloubi duše bláznivý geek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *