Filmy & seriály

Nejnovější trailery aneb co se na nás chystá

Rok 2023 je zatím co se filmů a seriálů velmi našlapaný, a to ještě nejsme ani v jeho polovině. A studia a streamovací služby nás nenechávají vydechnout a chrlí na nás jeden trailer za druhým, aby nás namlsali na to, co ještě přijde. A aby nám dovolili nastřádat těžce vyhozené peníze a pak je utratit za lístky do kina a za popcorn, samozřejmě.

Abyste se mohli v nadcházejících filmech a seriálech lépe zorientovat, přinášíme vám osm nejnovějších trailerů, které by vám podle nás zkrátka neměly uniknout!

1. Bod obnovy

Na prvním místě zcela záměrně uvádím něco, co vám jistě stejně jako mně vyrazí dech: do kin se chystá ČESKÉ sci-fi! Ano, čtete dobře, sci-fi! Po bezpočtu průměrných romantických komedií na jedno brdo, které se u nás v posledních letech chrlí jako na běžícím pásu, a mezi kterými se jen těžko vybírají nějaké ty drahokamy (jako např. výborná Princezna zakletá v čase), se možná konečně dočkáme filmu, který bude za návštěvu kina stát. Film se má odehrávat v Evropě v roce 2041. Každý člověk má zákonné právo na to, aby odžil „jeden celý život“, což znamená, že pokud se někomu stane nějaká nehoda a zemře, je následně pomocí tzv. „bodu obnovy“, který se musí pravidelně vytvářet, znovu oživen. Otázka však zní: a zasloužíme si vůbec druhou šanci?

Premisa zní skvěle: bude se jednat o sci-fi detektivku z budoucnosti, co víc si přát? Snad jen to, aby byla zápletka inteligentní, napínavá a aby film dostál všem očekáváním. Nu, uvidíme, jak to dopadne, premiéra Bodu Obnovy bude 21. září 2023, za sebe mohu jen říct, že filmu držím obě pěsti.

2. Ďáblova sbírka

Ok, jsem zaujatá, na druhé místo jsem v očekávání zařadila další český film. Ale zajímavých experimentů tu máme jako šafránu (z posledních let mě napadá snad jen Drsný Spasitel), a zaslouží si propagovat.

Ďáblova sbírka by měla být černou vlasteneckou komedií. Trailer místy působí, jako by byl natáčený na kapesní kameru, ale to bude vzhledem k zápletce asi účel. Zde je oficiální popis děje:

„Richard Bartyzal věřil, že je pouhý krok od objevu důkazů spolupráce mezi nacisty a Vatikánem. S přáteli chtěli najít osobní archiv Adolfa Hitlera údajně ukrytý za květnového povstání českých vlastenců. A slavnostně ho odevzdat státu. Protivník, na kterého narazí, je však nad jejich síly. Nyní jsou nezvěstní. Policie je viní z loupežného přepadení i vraždy. Petře Bartyzalové zbývá jediná možnost. Prostudovat materiály, které její otec natočil a vydat se po jeho stopách. Co zjistí, jí donutí přehodnotit svůj vztah k němu. Hledá otce, aby našla sama sebe.“

Film zatím nemá stanovené oficiální datum premiéry.

3. Flash

Nebýt toho, jak se DCU řítí po personálních změnách a po kiksech Ezry Millera pomalu do záhuby, bylo by mé očekávání od tohoto filmu velmi, velmi vysoké. Flashpoint je úžasná komiksová sága, a pokud se vám nechce číst komiksy, doporučuji alespoň animovaný film Justice League: The Flashpoint Paradox, který je, jako většina animované DC tvorby, naprosto perfektní (pokud neznáte tuto jejich filmovou větev, vězte, že o hodně přicházíte – proč netočí hrané filmy tak dobře, jako ty animované je mi stále nesmírnou záhadou).

V krátkosti, Barry Allen v touze po záchraně svých rodičů změní pomocí své superschopnosti minulost… aby zjistil, že tím narušil budoucnost světa (nikdo mu asi nikdy nevysvětlil efekt motýlích křídel). Narovnat ztracenou rovnováhu mu pomohou Batman (Michael Keaton – doufejme že bude Thomas Wayne, zatím se o tom mlží) a Supergirl (Sasha Calle). Těšit se můžeme i na staré známe, Batmana Bena Afflecka, Supermana Henryho Cavilla a Michaela Shannona jako generála Zoda.

Flash se do kin vřítí 15. června 2023.

4. Black Mirror, 6. série

Oblíbili jste si sci-fi antalogii Black Mirror? Tak můžete jásat, v červnu bude na Netflixu nová, již šestá série v řadě! Jak už to u Black Mirror bývá, dopředu není jisté, o čem jednotlivé příběhy budou, nevíme ani, kolik jich bude (zatím se šušká o pěti), ale podle traileru je jisté, že náš čekají další šílené technologie, násilnosti a zvrácenosti! Juchů!

5. FUBAR

Mysleli jste si, že Arnold Schwarzenegger patří do starého železa? Ha, tak to jste se pěkně mýlili. Jeho zatím posledním počinem je akční komediální seriál FUBAR, ve které si zahrál agenta CIA, který se chystá do důchodu. Když ho zavolají, aby šel do další mise, nechce se mu… a nakonec zjistí, že bude muset spolupracovat se svou dcerou, která pro CIA dělá také. A ani jeden z nich o zaměstnání toho druhého neměl ani potuchy.

Trailer slibuje spoustu akce a vtipů, pronášených typickým Schwarzeneggerovým přízvukem, a Monicu Barbaro (Top Gun: Maverick), která mu bude dle všeho zdatně sekundovat. Premiéru má seriál na Netflixu 25. května 2023.

6. Star Trek: Strange New Worlds, 2. série

Oblíbili jste si kapitána Pika a jeho odvážnou posádku, brázdící vesmír v době, kdy Kirk ještě není slavným kapitánem? Tak vás jistě potěší, že se na nás již chystá druhá řada. Čeká nás v ní více objevování, více planet, a více mimozemšťanů!

Motory USS Enterprise se znovu zažehnou 15. června 2023.

7. Rychle a zběsile 10

Ano, nezdá se vám to: Rychle a zběsile přichází s dalším filmem (a 11. se už prý chystá). Vše má být větší, rychlejší, a asi i šílenější, alespoň co se záporáka týče: má se jmenovat Dante, syn narkobarona z 5. dílu, a bude ho hrát náš oblíbenec Jason Momoa. Ve filmu nebudou chybět Vin Diesel, Tyrese Gibson, Sung Kang, Ludacris, Michelle Rodriguez, Nathalie Emmanuel, Jason Momoa, Daniela Melchior či Brie Larson. Velkou roli by mělo mít dle všeho i římské koloseum, a ve filmu půjde o klasickou, byť rafinovanou pomstu naštvaného syna.

Rychle a zběsile 10 se do kin vřítí 18. května 2023.

8. Zaklínač, 3. řada

Nakonec jsem si nechala trailer na třetí řadu Zaklínače od Netflixu. Co k němu říci? První série byla výbornou adaptací, druhá ve mně ale zanechala jen hořké zklamání. Treaser trailer na třetí sérii toho moc neukázal, mohli jsme ale spatřit Divoký hon, a nápis „bude všechno jinak“, což si vykládám jako „bude všechno jinak, než to bylo v knížkách…“ Internetem se již v tuto chvíli rozběhly screeny z teaseru, které si utahují z kostýmů Yennefer. A jak víme, Henry Cavill touto sérií se Zaklínačem končí (dobře pro něj!). Vzhledem k tomu, že on je to jediné, co drží všechny ty šílené ingredience pohromadě, si myslím, že to bude nakonec i řada poslední.

Pro odvážné, kteří se nenechali druhou sérií zastrašit: třetí série bude rozdělena na dvě poloviny. První bude vypuštěna 29. června 2023, druhá polovina bude uvolněna ke shlédnutí 27. července 2023.

Jaký trailer vás namlsal nejvíce? Který naopak nejméně? Podělte se s námi o vaše dojmy v komentářích!

editor
Cosplayerka, fotografka, copywriterka, vášnivá hráčka deskových her... a v hloubi duše bláznivý geek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *