18+ Filmy & seriály

Na co vyrazit v září do kina?

Podzim neúprosně nastoupil a září nám téměř znatelně protéká pod rukama: to ale neznamená, že by nabídka v tuzemských kinech nebyla nabitá až k prasknutí. Výběr filmů na tento měsíc byl velmi těžký, ale dostojíme klasické pětici a přinášíme vám seznam snímků, které by vám rozhodně neměly utéct. Které to tedy jsou?

Bod obnovy

O Bodě obnovyjsme psali: české sci-fi, pohrávající si s myšlenkou na to, že smrt nemusí být poslední instancí. Pokud pravidelně, minimálně jednou za 48 hodin, zálohujete své vědomí, můžete být v případě předčasné smrti „obnoveni“ v rámci práva na „jeden celý život“. To se ale nelíbí všem, zejména ne teroristické organizaci Řeka života. Bod obnovy je kriminálka, v hlavní roli s Andreou Mohylovou alias policistkou Emmou Trochinowskou. Můžeme se tak těšit na detektivní drama ve futuristickém prostředí Prahy za 20 let. Je rozhodně osvěžující vidět v české tvorbě nový, svěží vítr!

Ambiciózní Bod obnovy můžete v kinech podpořit 21. září 2023.

Expend4bles: Postr4datelní

Z budoucnosti se přesuneme tak nějak do minulosti. Staří dobří známí z béčkových filmů 90. let jsou zase zpět, již ve čtvrtém pokračování série Expendables. Tým snů je tentokrát složen z es jako jsou Jason Statham, Sylvester Stallone, Megan Fox, Dolph Lundgren, Randy Couture, Iko Uwais, Tony Jaa, 50 Cent, Jacob Scipio, Levy Tran, Andy Garcia či Nicole Andrews. Tentokrát jsou pověřeni úkolem zastavit teroristickou organizaci v čele se Suartem Rahmatem, která pašuje jaderné hlavice, které mají zažehnout konflikt mezi Ruskem a USA. Bude to béčkové? Jasně. Bude to akční? Jistě. Bude to zase brutálně přepálené? No že se ptáte! Ale to je přesně to, co od skvadry Stallone – Statham – Lundgren očekáváme!

Expend4bles mají v českých kinech premiéru 21. září 2023.

Přízraky v Benátkách

A v minulosti stále zůstaneme, i když se vrátíme o dalších pár desítek let zpět, do doby slavného detektiva Hercula Poirota (Kenneth Branagh). Ten je v Přízracích v Benátkách již na odpočinku, zlomen vším, co si za život prožil, a se zločinem již nechce mít nic společného. Pak ale přijme ze zvědavosti pozvání na tajemnou seanci, a když je během ní zabit jeden z hostů, je to opět na něm, aby přišel na to, kdo z přítomných je vrah… Snímek je již třetím v pořadí s Branaghovým Poirotem, po Vraždě v Orient expresu a Vraždě na Nilu.

Přízraky v Benátkách jsou adaptací románu Hallowe’en Party od Agathy Christie a do kin bude vpuštěn 14. září 2023.

Saw X

Jste už ze série Saw unaveni? Já také. Ale přesto vám to nedá a zkouknete i tenhle díl psychopatických hrátek kočky s myškami, že? Saw X se má časově odehrávat mezi Saw I a Saw II. John Kramer (Tobin Bell) se vrací, aby se mstil na podvodnících, kteří mu dali falešnou naději pro léčbu jeho rakoviny. Bude se to vše odehrávat v Mexiku, a můžeme se těšit na další důmyslné pasti a nástrahy, které Jigsaw na své oběti, podvodníky z kliniky, připraví. V traileru můžeme vidět, jak si jednu z nich črtá do sešitu. Film má R rating, tak o krev rozhodně nebude nouze.

Saw X má premiéru 28. září 2023.

Stvořitel

O Stvořiteli jsme se před pár měsíci také zmiňovali, a konečně přišel jeho čas. Bývalý agent speciálních jednotek Joshua (John David Washington) má ve světě, poničeném umělou inteligencí, která se svým pánům vzepřela a málem je všechny zahubila, najít Stvořitele. Ten je architektem pokročilé AI, který vyvinul záhadnou zbraň s mocí ukončit válku… a lidstvo samotné. A Joshua ho opravdu najde. Ale má to malý háček: AI není hloupá a ví, že lidé jsou v jádru měkcí. A tak na sebe vezme podobu malého dítěte, respektive malé holčičky (Madeleine Yuna Voyles), kterou se Joshua zdráhá zabít…

Stvořitel bude v tuzemských kinech od 28. září 2023.

Na který film v září vyrazíte? Nebo jste si vybrali ještě nějaký jiný? Dejte nám to vědět do komentářů!

editor
Cosplayerka, fotografka, copywriterka, vášnivá hráčka deskových her... a v hloubi duše bláznivý geek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *