Filmy & seriály

Na co v únoru do kina

Nejkratší měsíc roku je tu, a spolu s ním i tipy na to, na co se vydat do vašeho oblíbeného kina! I tento měsíc nám svět stříbrného plátna nabízí velký rozsah žánrů, a na své si přijdou milovníci komiksů, hororů, sci-fi i anime.

Jeden život

Do kin se dostává nejnovější ztvárnění příběhu sira Nicholase Wintona. Britský film o muži, který před začátkem druhé světové války pomohl odvézt 669 židovských dětí z Československa a zachránil jim tak život. O muži, který byl za svého života třikrát nominován na Nobelovu cenu za mír, nikdy ji však nezískal. Jedná se již o pátý film s touto tématikou: dřívější snímky jsou Všichni moji blízcí, dokumenty Síla lidskosti – Nicholas Winton, Do cizí náruče a Nickyho rodina.

Tato verze má skutečně hvězdné obsazení: jako starý Winton se představí legendární Anthony Hopkins, který se role zhostil na základě přání Wintonovy rodiny, jeho mladou verzi si zahrál Johnny Flynn (Emma.). Babette Winton, matku Nicholase Wintona ztvárnila Helena Bonham Carter, a jeho manželkou Grete Winton je Lena Olin (Casanova, Čokoláda).

Jeden život je v tuzemských kinech od 1. února 2024. Kapesníky si vezměte s sebou.

Trailer: Jeden život

Madam Web

Už jsme tu dlouho neměli nějakou tu komiksárnu, že? Tak tady ji máte! Filmový Spiderverse se rozšiřuje o Madame Web. Nečekejte však žádnou badass starší bělovlasou dámu, jakou znáte z animovaného Spider-man seriálu, tento snímek obsahuje klasickou origin story. Dakota Johnson se nám představí jako Cassandra „Cassie“ Webb, mladá záchranářka, jejíž matka zkoumávala pavouky, a která po téměř fatální nehodě zjistí, že dokáže předpovídat budoucnost. Vidiny, které má, se týkají tří žen: Julie Cornwall (aka Spider-Woman, hraje ji Sydney Sweeney z Euforie), Mattie Franklin (aka Spider-Woman, hraje ji Celeste O’Connor z Krotitelé duchů: Odkaz) a Anyi Corazon (aka Araña, její představitelkou je Isabela Merced ze Sicario 2: Soldado). Záporákem, snažícím se tyto dámy zabít, bude Ezekiel Sims (Tahar Rahim z Napoleona).

Jestli bude Madame Web nakonec patřit do MCU se ještě ukáže, každopádně do kina na ni můžete jít od 14. února 2024. Držíme jí pěsti, ať nepohoří jako Morbius.

Trailer: Madame Web

Hlasy mrtvých

I v únoru se v kině můžete bát! Mladá Iris (Freya Allan alias Ciri ze Zaklínače) po svém otci zdědí dům a s ním i tvora „Bagheada“, démona, který na sebe na příkaz majitele domu dokáže brát podobu již zemřelých. Její otec díky tomuto kousku vydělával peníze: umožňoval pozůstalým, aby se s nebožtíky naposledy rozloučili. Toto spojení ale může trvat jen dvě minuty, nebo se „Baghead“ osvobodí a, nu, jak jinak než že začne zabíjet. Takže co se stane, když Iris přijme prvního zákazníka? Ano, daný čas se jim samozřejmě podaří překročit…

Irisinu kamarádku Katie hraje Ruby Barker (Bridgertonovi), v dalších rolích se představí Jeremy Irvine (Válečný kůň), Felix Römer (Na prahu války) či Peter Mullan (Válečný kůň). Původní námět vyhází z oceňovaného kraťasu Baghead z roku 2017. Doufejme, že se vydařil i celovečerní film.

Hlasy mrtvých se z českých kin začnou ozývat 22. února 2024.

Trailer: Hlasy mrtvých

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba – To the Hashira Training

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba -To the Hashira Training, hodinová závěrečná epizoda z anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Swordsmith Village, míří do tuzemských kin. Zde si s dovolením vypůjčím text distributora: „Film zachycuje závěr nelítostného souboje mezi Tandžiróem a démonem Hantenguem z Vyšší čtyřky, stejně jako triumf Nezuko nad Sluncem. Na to plynule navazuje 1. epizoda z očekávané série Výcvik pilířů, soustředící se na začátek výcviku vedeného Pilířem v rámci příprav na nadcházející závěrečnou bitvu proti Muzanu Kibucudžimu.“

Pokud jste tedy fanoušky tohoto populárního anime, vyražte si na něj do kina! Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba -To the Hashira Training u nás startuje 22. února 2024!

Trailer: Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba – To the Hashira Training

Duna: Část druhá

Nakonec tu máme snad nejočekávanější film loňského i tohoto roku: pokračování Villeneuveovy Duny. První díl byl dechberoucí jak po stránce vizuální, herecké, tak obsahové. Stará skvadra se teď vrací, aby dopověděla příběh první knihy z knižní série Duny. Trailer se sice tváří, že odhaluje všechna tajemství, ale praví fanoušci ví, že to největší zatím zůstává zrakům knihou (a filmem z roku 1984) nepolíbeným skryto. A tak vám ho neprozradím ani já. Nicméně se společně s vámi teším na to, jak si s nadcházející zápletkou tvůrci poradili: zejména se těším na Paulovy stále silněji přicházející vize. A také se těším na obří červy, protože „kaiju“ není nikdy dost!

Paul Atreides bude Timothée Chalamet, Chani bude mít opět tvář Zendayi. Paulovu matku Lady Jessicu ztvární Rebecca Ferguson, princeznu Irulán hraje Florence Pugh, padišáh imperátor bude Christopher Walken a Feyd-Rautha Harkonnen bude Austin Butler. Je to obsazení přímo z nebes: s ním snad ani nejde, aby byl film špatný!

Duna: Část druhá se do kin vřítí jako pouštní bouře 29. února 2024.

Trailer: Duna – Část druhá

editor
Cosplayerka, fotografka, copywriterka, vášnivá hráčka deskových her... a v hloubi duše bláznivý geek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *