Filmy & seriály

Na co v prosinci do kina?

Prosinec že je svátek klidu? Ale kdeže! Kina i tak dál vysílají jako o život. A že je z čeho vybírat, opět se nám tu sešlo několik žánrů, od hororu přes historické drama až po komiks. Abyste se nemuseli trápit s výběrem filmů, udělali jsme to tradičně za vás: takže které filmy měsíce prosince vám doporučujeme?

Godzilla Minus One

Japonci Godzillu prostě milují a sypou s ní jeden film za druhým. Většinou nedosahují valné kvality: nicméně teď se do kin dostala Godzilla Minus One a zatím se na ČSFD s 84 % drží v červených číslech! Snímek se odehrává během americké okupace Japonska (1945–1952) a téměř deset let před původní Godzillou. Japonsko bylo poraženo a vzpamatovává se z 2. světové války. Hlavním hrdinou je Kōichi Shikishima, kamikaze pilot, který válku přežil a trpí vinou přeživšího. Koncem války navíc na ostrově Odo spatřil Godzillu, proti které nedokázal nic udělat. A teď hrozí, že tato kaiju zničí Tokio… Jak se s ní japonský hrdina vypořádá?

V hlavních rolích se představí Ryunosuke Kamiki jako Kōichi Shikishima, Minami Hamabe jako Noriko Ōishi, Shikishimova partnerka, Yuki Yamada jako Shirō Mizushima, mladý člen posádky lodi Shinsei Maru či Munetaka Aoki jako Sōsaku Tachibana, bývalý vojenský technik.

Godzilla Minus One v kinech odstartovala 1. prosince 2023.

Trailer: Godzilla Minus One

Šťastné a krvavé

A z dálného východu se přesuneme do severní Evropy. Šťastné a veselé jsou filmem z norsko-finské produkce, a jedná se o vánoční hororovou komedii. Celý příběh se točí kolem americké rodiny, která se přistěhuje do Norska. To by znělo docela idylicky, přeci jen, Norsko je krásná a přátelská země, pokud se po ní tedy zrovna nepromenádují naštvaní trollové. Nebo, jako v tomto případě, rozzuření vražední skřítci.

Ve filmu se objeví Martin Starr jako otec Bill Nordheim, Amrita Acharia jako matka Carol Nordheim, Kiran Shah jako hlavní skřet, Townes Bunner jako syn Lucas Nordheim a Zoe Winther-Hansen jako dcera Nora Nordheim.

Proč nemáte nic měnit ve staré norské stodole a proč do ní nemáte umisťovat světýlka se můžete dozvědět již teď, snímek je v kinech od 7. prosince 2023. Tak Šťastné a krvavé!

Trailer: Šťastné a krvavé

Wonka

Jak že to bylo s Willy Wonkou? O jeho mládí jsme toho moc nevěděli, přeci jen, děj Karlíka a továrny na čokoládu se točí spíše kolem, no, Karlíka. Filmy Pan Wonka a jeho čokoládovna a Karlík a továrna na čokoládu ukázaly střípky Wonkova života, ale až Wonka se zabývá přímo tím, jak se z mladého muže stal majitel nejúžasnější a nejkouzelnější čokoládovny na světě. Setkáme se s Umpa-lumpy, s cukrářským kartelem a s jeho nejlepšími přáteli, bez kterých by dodnes svého snu nedosáhl…

Wonka má skutečně hvězdné obsazení: Willyho Wonku hraje Timothée Chalamet, jeho asistentku Noodle hraje Calah Lane, Rowan Atkinson si střihne Otce Julia a Hugh Grant se představí jako Umpa-lumpa Lofty.

Osladit si život s Wonkou si můžete již zítra, 14. prosince 2023.

Trailer: Wonka

Tři mušketýři: Milady

Francouzi se pustili do dalšího filmu o D’Artagnanovi a jeho mušketýrské bandě! Přímo přitom navazuje na film Tři mušketýři: D’Artagnan, který vyšel letos v dubnu. Ve Francii je vyhlášena válka, a D’Artagnanova láska Constance je unesena. Aby ji mohli zachránit, musí se D’Artagnan spojit se záhadnou Milady de Winder. A nastalé události ho a jeho přátele postaví před strašlivou volbu…

Původní obsazení zůstalo stejné: François Civil je D’Artagnan, Vincent Cassel je Athos, Pio Marmaï je Porthos a Romain Duris je Aramis. Do role tajemné Milady byla obsazena uhrančivá Eva Green. D’Artagnanovu partnerku si zahrála Lyna Khoudri.

Tři mušketýři: Milady u nás mají premiéru 14. prosince 2023.

Trailer: Tři mušketýři: Milady

Aquaman a ztracené království

A aby to komiksovým mlovníkům nebylo líto, tento měsíc tu máme bijáček od DC. Kontroverzní snímek Aquaman a ztracené království konečně dorazil do kin a my tak na vlastní oči budeme moct vidět, jak si James Wan poradí se zápletkou, točící se kolem Black Manty a mocného černého trojzubce. Aby Aquaman před Mantou Atlantidu uchránil, bude se muset obrátit na svého bratra, Orma…

Jako Aquaman/Arthur Curry se vrací Jason Momoa, jeho bratra Orma Maria si zahraje Patrick Wilson. Vrací se i Amber Heard jako královna Atlantidy Mera, Nicole Kidman jako Atlanna a Dolph Lundgren jako král Nereus. Black Mantu/Davida Kana si zahraje Yahya Abdul-Mateen II.

Aquaman a ztracené království vplouvá do kin 21. prosince 2023.

Trailer: Aquaman a ztracené království

editor
Cosplayerka, fotografka, copywriterka, vášnivá hráčka deskových her... a v hloubi duše bláznivý geek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *