Filmy & seriály

Na co v listopadu do kina

Čas letí jako voda, a konec roku se blíží: příval novinek do kin ovšem neustává. Listopad je dokonce tak přehlcený premiérami, že pro vás tentokrát nemáme pět, ale šest tipů na to, na co si do kin zajít. Tak si připravte peněženky, tady je náš výběr!

Marvels

Marvel vyslal v listopadu do boje o naše těžce vydřené peníze trojici superhrdinek: Captain Marvel aka Carol Denvers (Brie Larson), Ms. Marvel aka Kamalu Khan (Iman Vellani) a kapitánku Monicu Rambeau (Teyonah Parris). Můžeme se těšit na teleportaci, boje, a co jsem zaslechla, tak i na muzikálové číslo. Už dopředu je jasné, kdo bude ze shledání trojice nejvíce nadšený, a sice největší fanynka Captain Marvel vůbec, Kamala. Film slibuje akci, humor, a jak jinak, oblíbené flerkeny. Máme se dočkat i spousty flerkeních koťátek (Říká se tomu koťátko, když jde o flerkena? Není to spíš flerkeňátko? Hm.). Bylo slíbeno, že se dočkáme i nějakého mutanta, ale nebude v hlavním ději, ale až v potitulkové scéně. Nicméně je to další signál, sdělující nám, že se blíží chvíle, když se X-Meni už doopravdy objeví v MCU. Mezitím si prostě užijte tři půvabné, odvážné slečny, zachraňující vesmír.

Marvels u nás měly premiéru 9. listopadu 2023.

Trailer: Marvels

Hunger Games: Balada o ptácích a hadech

Také vás vždycky zajímalo, jaký byl prezident Snow z trilogie Hunger Games jako mladík? Pokud nejste fanoušci čtení a dáváte přednost filmům, mám pro vás dobrou zprávu, za pár dní to budete moci vidět na vlastní oči. Hunger Games: Balada o ptácích a hadech pojednává o 10. hrách, ve kterých je mladý Coriolanus Snow (Tom Blyth) jako trenér. Pod palcem má Lucy Gray (Rachel Zegler), outsiderku z Dvanáctého kraje. Jak to vše dopadne, asi všichni víme, ale příběh Snowa a Gray rozvádí více lore Panemu a přináší zajímavý vhled do života budoucího vládce této říše. Snowa budete milovat i nenávidět, a pokud se film povede, budete se pak na celou původní trilogii dívat o špetku jinak.

Hunger Games: Balada o ptácích a hadech má v České republice premiéru 16. listopadu 2023.

Trailer: Balada o ptácích a hadech

Den díkuvzdání

O Dni díkuvzdáníjsme tu psali: hororový počin Eliho Rotha nás má letos vyděsit v den tohoto amerického svátku. Finální trailer ukazuje o něco víc informací než předchozí. Osoba v kostýmu Poutníka bude rafinovaně zabíjet pomocí nástrojů pro Den díkuvzdání typických, takže můžeme očekávat oběti, pěčící se ve vlastní šťávě ve velké troubě, dívky, s probodnutými ušními bubínky pomocí držáků na kukuřici a mnohé další. Celé to navíc bude souviset s událostí, která se v městečku stala dříve: vypadá to, že se během Black Friday vše vymklo z ruky a došlo k násilnostem, možná k nějakému úmrtí. Na konečnou synopsi si musíme počkat, ale vypadá to, že se bude jednat o kvalitní slasher!

Den díkuvzdání v tuzemských kinech startuje 23. listopadu 2023.

Trailer: Den díkuvzdání

Chlapec a volavka

Chlapec a volavka je další z dlouho očekávaných filmů, o kterém jsme se vám již zmiňovali. Poslední film Hajaa Mijazakiho, pojednávající o smrti, lásce, truchlení a naději, je konečně tady. V Japonsku neměl žádný trailer, u nás se přeci jen nějaký objevil, podívat se na něj můžete níže. Mijazakiho rukopis je v něm zcela jasný, člověk dokáže jméno studia uhodnout už jen ze samotného náhledu. Zatím má u nás film velmi vysoké hodnocení a tak to vypadá, že se Mijazakimu i na sklonku života podařilo další mistrovské dílo.

Chlapec a volavka se u nás v původním japonském znění s českými titulky bude vysílat od 23. listopadu 2023.

Trailer: Chlapec a volavka

Přání

A do třetice Přání, další film, na který jsme se těšili. Disneyovka, kombinující 3D a 2D animaci, ve kterém si hlavního záporáka střihne Chris Pine. Nezní už jen tohle samo o sobě úžasně? Králova učednice Asha (Ariana DeBose) zjistí, že král Magnifico plní jen část přání, která obyvatelé říše Rosas mají. Chce jich plnit více, ale s tím král zásadně nesouhlasí. A tak se dívá na hvězdy, a přeje si sama… až z nebe spadne hvězdička Hvězda, která rozhodně není obyčejná. V Disney tento příběh údajně vytvářeli téměř sto let, a vzhledem k tomu, že se nejedná o žádný remake, ale o originální námět, těšíme se o to víc!

Přání má u nás premiéru 30. listopadu 2023.

Trailer: Přání

Absence

Poslední film se tematicky trochu vymyká. Absence je íránsko-slovensko-české mysteriózní drama o Rouzbehovi (Ali Mosaffa), který přijíždí do Prahy, aby pátral po stopách po otci, který kdysi žil v komunistickém Československu. Rouzbeh nalezne otcův bývalý byt, ve kterém zrovna policie vyšetřuje úmrtí muže, který má otcovo příjmení. Rouzbeh tak začne poodhalovat, kdo jeho otec byl, a obraz milovaného hrdiny se tak začíná tříštit přímo před jeho očima…

Absence má premiéru 30. listopadu 2023.

Trailer: Absence

Chystáte se na něco z tohoto výběru? Nebo máte v hledáčku jiný film? Podělte se o něj s námi v komentářích!

editor
Cosplayerka, fotografka, copywriterka, vášnivá hráčka deskových her... a v hloubi duše bláznivý geek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *