Filmy & seriály

Na co v lednu do kina?

Vítejte v novém roce! Lednová nabídka se sice může na první pohled zdát trochu chudší, chybí jí klasické blockbustery, ale i tak není o zajímavá filmová dílka nouze. Možná bych si dovolila říct, že se dokonce jedná o pestřejší výběr než je běžně obvyklé: můžete se těšit na biografii, horor, komedii, historické drama a sci-fi! Takže vás nebudu dále napínat: zde máte výběr toho, co by vám v tomto ledovém měsíci rozhodně nemělo uniknout!

Ferrari

Po Klanu Gucci tu máme další biografické drama, ve kterém si hlavní roli zahraje Adam Driver. Tentokrát představuje Enza Ferrari, automobilového závodníka, zakladatele a manažera závodního týmu Scuderia Ferrari a posléze zakladatele světoznámé automobilky Ferrari. Film se odehrává během roku 1957 a vychází z knihy Enzo Ferrari: The Man, the Cars, the Races, the Machine od žurnalisty Brocka Yatese. Manželku Lauru Ferrari hraje Penélope Cruz, jeho milenku Linu Lardi hraje Shailene Woodley (Divergence). Můžeme se těšit na vztahové drama, doplněné o závody, havárie a obchody s vysokými částkami.

Ferrari vjelo do kin 4. ledna 2024.

Trailer: Ferrari

Noční koupání

Není nad dobrý horor, že? Zvlášť nad ten, který se týká něčeho, co máme všichni doma. Nebo o čem třeba minimálně aspoň sníme. A rodinka Wallerů toužila po domě s velkým bazénem. Otec Ray se musel vzdát baseballové kariéry kvůli degenerativnímu onemocnění a jeho manželka Eve doufala, že mu cvičení ve vodě pomůže svaly rozhýbat. A jejich dvě děti si prostě chtěly zařádit ve vodě. A co čert neměl, taťka se začal lepšit! Jen se začal chovat trochu podivně. A zmizela rodinná kočka. A děti v bazénu cosi napadlo… Že by to nakonec nebyl jen tak obyčejný bazén?

Jako Ray se představí Wyatt Russell (Falcon a Winter Soldier), Eve je Kerry Condon (Avengers: Endgame), děti hrají Amélie Hoeferle (Hunger Games: Balada o ptácích a hadech) a Gavin Warren (12 nezdolných sirotků).

Noční koupání vstoupilo do kin 4. ledna 2024.

Trailer: Noční koupání

Pan Blake k vašim službám

Možná si říkáte, čemu se to John Malkovich upsal. Ale neházejte hned flintu do žita! Pan Blake k vašim službám sice moc nezapadá do filmů poslední doby, ale stojí za návštěvu kina: má pomalé tempo, inteligentní, pro někoho trochu suchý francouzský humor a příjemnou, duši hladící atmosféru. Je o Angličanovi, který přijde o ženu, a aby si znovu připomněl krásné společné chvíle, vyrazí do Francie do míst, kde se s ní kdysi seznámil. Všechno se ale semele jinak, než si představoval, a nakonec se z něj v daném panství stane komorník…

Malkovichovi sekundují především francouzské herečky Fanny Ardant (Tenkrát podruhé) a Émilie Dequenne (Blízko).

Pan Blake k vašim službám přicestoval do kin 11. ledna 2024.

Trailer: Pan Blake k vašim službám

Bastard

Tohle dánské historické drama se odehrává v roce 1755. Zchudlý kapitán Ludvig Kahlen (Mads Mikkelsen) se pokouší vybudovat kolonii na nehostinném vřesovišti. Už to samo o sobě by stačilo k tomu, aby byl film dramatem, ale to samozřejmě není všechno. Daná půda totiž patří zlomyslnému a arogantnímu Frederiku de Schinkelovi (Simon Bennebjerg). Když od něj uteče jeho služebná Ann Barbara (Amanda Collin) s manželem, přísahá Schinkel Kahlenovi pomstu. Kapitán se ale jen tak nevzdává, a nerovný boj o moc začíná…

Trailer slibuje napínavý děj s působivou atmosférou, a jak jinak než skvělým herecým výkonem Madse Mikkelsena. Bastard v kinech startuje 18. ledna 2024.

Trailer: Bastard

Chudáčci

A na konec je tu tahle bláznivá šílenost. Řecký režisér Yorgos Lanthimos a Emma Stone se spojili aby k životu přivedli knihu Alasdaira Graye Poor Things: Episodes from the Early Life of Archibald McCandless M.D., Scottish Public Health Officer. Děj filmu se odehrává ve viktoriánské éře. Mladá těhotná Bella spáchala sebevraždu skokem z mostu. Godwin Baxter, uznávaný chirurg, vyjmul mozek přeživšího dítěte a implantoval ho do Bellyna těla. Nově oživlá Bella s mentalitou malého dítěte padne do oka Baxterovu učedníkovi Maxovi, a souhlasí s tím, že si jej vezme. Místo toho, aby si udržela dětskou mysl, však začne rychle dospívat, a místo svatby se hrne do dobrodružství. Uprchne s právníkem Duncanem Wedderburnem a začne žít naplno…

Film má hvězdné obsazení: v hlavní roli Belly je Emma Stone, právníka, se kterým uprchne, hraje Mark Ruffalo a doktora Baxter ztvárnil Willem Dafoe.

Komediální sci-fi drama Chudáčci do kin vtančí 25. ledna 2024.

Trailer: Chudáčci

editor
Cosplayerka, fotografka, copywriterka, vášnivá hráčka deskových her... a v hloubi duše bláznivý geek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *