Filmy & seriály

Na co v červenci do kina

Léto bývá obdobím, ve kterém kina buď stagnují, nebo se do nich dostávají klasické popcornové blockbustery. Tenhle červenec je ale jiný. Nejen, že přináší drama, nad kterým se vám po těle rozline husí kůže, ale i rovnou tři pokračování úspěšných franšíz. A když tedy jinak nedáte, i jeden film vyloženě na mlsání popcornu a alespoň chvilkové vypnutí mozkových buněk.

A jaké filmy to konkrétně jsou? Pojďme se ně to společně podívat!

Já, padouch 4

Je to k nevíře, ale příběh bručounského padoucha Grua dostal již čtvrtý díl. K adoptivním dcerám mu přibyl malý synek a tatínek má teď plné ruce práce ne s pácháním zločinu, ale s vtíráním se potomkovi do přízně. Když z vězení uprchne Gruův dávný nepřítel a šikanátor Maxime Le Mal, musí celá rodina do programu na ochranu svědků. A k tomu se z pěti Mimoňů stanou Super-Mimoňové, kteří mají za úkol rodinku chránit. Co si budeme povídat, čeká nás další mimoňská groteska!

Grua v originále dabuje výborný Steve Carell (u nás stejně skvělý Jiří Lábus), a tentokrát mu jako zákeřný Le Mal bude sekundovat Will Ferrell. Jako Lucy se opět představí Lucy Wiig a mnohé jistě potěší, že se o své hlasy podělí i Sofía Vergara jako Valentina a Will Arnett jako pan Perkins.

Já, padouch 4 v kinech startuje 4. července 2024!

Trailer: Já, padouch 4

Špatný herec

Jste herečka. Natáčíte milostnou scénu, hrajete, předstíráte. Až je najednou samotný akt až moc reálný… Špatný herec je mexické drama, ze kterého vám nebude dobře na duši. Na čí straně je pravda: na straně herečky (Fiona Palomo) či herce (Alfonso Dosal)? A komu obvinění ze znásilnění naruší život více?

Připravte se na opravdu pomalé tempo, režisér a zároveň scénárista Jorge Cuchi nikam nespěchá. I díky tomu, a tomu, že silný děj není zlehčován humorem, se jedná o drama ve své čisté formě. Kdo by to byl řekl, že něco takhle skvělého (85 % na ČSFD) vzejde z mexické kinematografie?

Špatný herec má v našich končinách premiéru 11. července 2024.

Trailer: Špatný herec

V hlavě 2

Animovaný celovečerák V hlavě z roku 2015 (je to vůbec možné?) byl svého času senzací. Film o tom, že emoce a vzpomínky jsou dobré a dokonce i ty smutné jsou potřeba, změnil pohled mnohých a někteří dětští psychologové jej začali využívat a doporučovat ve svých praxích. To, že Riley dospívá, jsme zjistili již v krátkém pokračování Rileyino první rande?, ale až nyní přichází navazující plnohodnotný příběh.

Z Riley je teenager a k překvapení Radosti, Smutku, Strachu, Nechuti a Vzteku se do jejího mozku nastěhují nové emoce: Úzkost, Závist, Nuda (Ennui), Stud a občas vykoukne i Nostalgie. Do života jí totiž přichází nové a nové situace a dívka začíná potlačovat své emoce. Dokonce se v „říši“ emocí objeví Propast sarkasmu!

Film asi nepřinese nic úplně nového, ale V hlavě bylo tak skvělé, že se rádi koukneme znovu na to samé, jen s novými emocemi!

V hlavě 2 má premiéru 18. července 2024.

Trailer: V hlavě 2

Twisters

Asi už jsem pamětník, ale ano, pamatuji si původní Twister z roku 1996. Katastrofický film o ničivém tornádu, který sice nepatří mezi nejlepší kinematografické snímky, ale svého času ho viděl úplně každý. A teď je to tu znovu: jen větší. Příběh má být zcela nový a tvůrci se dušují, že bude využívat dnešní metody a techniky lovu tornád a vědecké analýzy. Tak to jsme sami zvědaví!

Každopádně v hlavních rolích uvidíme Daisy Edgar-Jones jako Kate Coopero, bývalou lovkyni bouří, kterou pronásleduje ničivé setkání s tornádem během jejích vysokoškolských studií. Jejím přítelem bude Anthony Ramos aka Javi, a právě on ji přesvědčí k tomu, aby otestovala nový převratný systém sledování bouří. Tam se její cesty zkříží s bezohledným influencerem Tylerem Owensem (Glen Powell), který je lovcem bouří.

Bude to vážný snímek? Nemyslíme si. Ale bude to zábava? To doufáme! Každopádně si připravte popcorn, krávy budou v Twisters poletovat již 18. července 2024!

Trailer: Twisters

Deadpool & Wolverine

A konec měsíce patří filmu, který nenechává fanoušky Marvelu už nějaký ten pátek spát. Řeč je samozřejmě o snímku Deadpool & Wolverine! Když se před 2 lety provalilo, že Ryan Reynolds přesvědčil svého frenemy Hugh Jackmana, aby znovu vytasil adamantiové drápy a dokonce si na sebe navlékl slavný žlutý kostým, internet málem zešílel.

A teď se konečně dočkáme. Deadpool je teď plně součástí MCU, takže se připravte na TVA a skoky skrze časové linie. A taky se připravte na depresivního Wolverina, protože tahle jeho verze selhala a utápí se v žalu a whisky. Kromě dvou hlavních hvězd se také připravte na návrat celého ansáblu: Morena Baccarin se vrací jako Deadpoolova láska Vanessa, Leslie Uggams jako Slepá Al, Karan Soni jako Dopinder a objeví se i Stefan Kapičić aka Colosuss. A kromě nich se tam objeví i Dogpool!

Takže si naostřete drápky, Deadpool & Wolverine budou v kinech od 25. července 2024 – a to v R ratingu!

Trailer: Deadpool & Wolverine

Na co se těšíte nejvíc vy? Sdělte nám to v komentářích!

editor
Cosplayerka, fotografka, copywriterka, vášnivá hráčka deskových her... a v hloubi duše bláznivý geek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *