Filmy & seriály

Mufasa odhalí svůj příběh příští rok

Řada animovaných a hraných adaptací na nostalgicky známé disneyovky pokračuje a zatímco jsou nyní ještě stále doznívající dojmy z prvního traileru na Malou mořskou vílu, která se na Youtube setkala s nevlídným pochopením záměrů filmařů, jsou v plánu jsou další projekty. Jedním z nich je prequel o Jeho královské Výsosti – mladičký Mufasa, kterého čeká kralování nad Lví říší i výchova Simby. Přestože nám nebylo prozrazeno příliš detailů ohledně celého projektu, můžeme započít faktem, že má tento snímek na starost Barry Jenkins. Ten za svou kariéru vypustil do světa nemálo filmů. Jedním z nich je například dramaticky laděný Moonlight z roku 2016, který filmařovi přinesl ocenění Oscara za nejlepšího režiséra (2017) a za nejlepší adaptovaný scénář – a to hned dvakrát: v roce 2017 a 2019. Lze tedy s jistou dávkou čistého vědomí vyloučit možnost, že by mohlo jít o propadák, ačkoliv zůstává otázkou, jak si Jenkins se změnou žánru poradí. To ostatně budeme moci zjistit už 5. července 2023.

Dobrou zprávou je, že zůstávají dabéři někdy až komické dvojky: surikaty Timona a prasete bradavičnatého Pumby. Nenechte se však zmást; se dvěma nerozlučnými zvířecími přáteli se totiž ve filmu Mufasa: The Lion King nesetkáme. Jejich hlasy nás však celým příběhem mají provázet, a tak je jen otázkou domněnek, zdali můžeme očekávat hromadu vstupů do děje provázených nevinnými vtípky, nebo poněkud objektivnější vyprávění. Řeč je samozřejmě o Billym Eichnerovi (Timon) a Sethu Rogenovi (Pumbaa). V dalším obsazení propůjčí svůj hlas Mufasovi Aaron Pierre, Rafikimu John Kani a Scarovi zas Kelvin Harrison Jr.

Vzhledem k tomu, že nebyl vypuštěn žádný oficiální trailer a ani teaser, co by poodhalil veřejnosti alespoň malou část špičky ledovce, je otázka celého konceptu jen předmětem debat. Přesto tu však jisté teorie jsou. Pokud se v projektu budou držet jistých předloh, dalo by se říci, že méně znalí vlastně zjistí, jak vznikl celý spor mezi Scarem (dříve Taka) a Mufasou a ti, co již vědí, tak dostanou příležitost si osvěžit paměť. Pokud je tato teorie správná, též pravděpodobně zjistíme, jak přišel Scar ke své jizvě, kdo byli rodiče obou bratrů a rovněž se seznámíme s mladou Sarabi a její sestrou Sarafinou, budoucí matkou Naly. Jak jsme se však již z předchozích adaptací dozvěděli, patrně nás striktní dodržení děje nečeká. Nějaké ty malé odbočky mimo známou linii přijdou, ale o to důležité rozhodně nepřijdeme. Nejméně předpokládaný scénář je pak zahození původního příběhu, abychom mohli být obohaceni o originální alternativu, jak se to celé vlastně stalo, což by jistě také neuniklo pozornosti skupin nadšenců i ostatních.


A co vy? Nenecháte si premiéru ujít, nebo si raději posečkáte? Co od filmu očekáváte?

Jsem umělecká duše, co se tak nějak snaží najít svoje místo na světě, stejně jako mnozí ostatní. Ráda však zkoumám cokoliv nového, zvláště pak, co se her, filmů a seriálů týče. Občas se zaseknu i nad nějakou tou knihou, ale spíš to jsem já, kdo se pokouší sepsat něco k světu a pak to v melancholii, že to bude naprostý propadák, uvrhne v zapomnění. Mimo jiné i ráda maluju a kreslím, nově i v digitální verzi, a jednou bych se tomu chtěla profesionálně věnovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *