Komiksy Literatura Recenze

Minecraft v komiksu: Chodí wither okolo 2. díl

Kostkovaný svět přináší mnohá dobrodružství. My se ale podíváme na konkrétní příběh – druhý díl série Chodí wither okolo. První komiks dopadl velice dobře a na pokračování jsem se těšila. Nebudu vás zbytečně napínat a vydejme se do Overworldu. Naberte si steaky, louče, vycraftěte meče a sraz je před jeskyní! Pokusím se neodhalovat všechno, abyste se mohli do příběhu sami ponořit a vychutnat si ho.

Vítejte v Mramorovém městě

Po zpozorování withera na nebi si družina uvědomila, že před dalším bojem bude potřeba sehnat lepší zbraně a brnění. Kde jinde získat pořádnou výbavu než v nějakém větším městě? Shodou okolností o jednom v okolí naši hrdinové vědí. Senan, lovec příšer, totiž pochází z nedalekého Mramorového města a tak tam svou družinu bojovníků bezpečně dovede.

Krátce se rozhlédnou a zastaví se u domu ze zlata, který doslova přetéká kočkami. Dvojčata, Cahira s Orionem, se v něm seznámí s největší čarodějkou světa – Lucastou. Ty bláho, asi si říkáte, že jak se to stalo, že má titul největší čarodějky světa, co? Jistě, však to má na cedulce před domem a co je na cedulce, to je pravda. Nebo ne? Oceňuji tento vtipný detail.

Čarodějka Lucasta návštěvu přivítá a ke svému překvapení zjišťuje, že jejich cesta má i jiný účel, než ji jen obtěžovat. Atriino prokletí ji zaujme natolik, že ji okamžitě zapojí do svého byznysu. Zatímco si Atria myslí, že ji podrobuje výzkumu a hledá cestu, jak jí pomoci, Lucasta spokojeně hromadí loot ze svých mob-farem. Ano, Lucasta má v podzemí svého domu hned několik takových zařízení. Stačí chvilku počkat a příšery se za chvíli začnou zjevovat. Pro lovce příšer je Lucastino podzemí ideálním místem pro trénink a předvádění se. To by nebyla Senanova družina, aby ti kulišáci něco nevyvedli. Jasný, žádný spoilery, už mlčím.

Já mám lepší meč, heč!

Při nakupování narazí Cahira s Orionem na nového rivala. Elvicks se chlubí titulem nejlepšího dorosteneckého lovce příšer ve městě a samozřejmě na něj nikdo nemá, protože je ve všem nejlepší a nejúžasnější. Mocně máchá svým megakrutopřísným zlatým mečem a snaží se na všechny kolem udělat dojem. Zkrátka běžný chytrák, kterých po světě běhá nepočitatelně. V čem je ten zlatý meč tak skvělý? No, přece v tom, že je zlatý a kromě buzení dojmu vysoké ceny také umí jednu úžasnou věc, ale řeklo se ,,bez spoilerů“, takže vám to nevyzradím. Pokud se Elvicksovi zachtělo udělat dojem, povedlo se mu to. Na tento okamžik Cahira s Orionem jen tak nezapomenou.

Kočkokalypsa na obzoru

Součástí komiksu jsou i krátké, vtipné stripy ze světa Minecraftu, kterou jsou opravdu povedené. Musím se s vámi podělit o jeden z nich. Jak by asi vypadala kočičí fontána? Mňoukejte na to!

Kam zmizel ten wither?

Těžko říct. Ukázal se jen na začátku a na konci. Na to, že by se příběh měl točit kolem něho, měli hlavní hrdinové plné ruce s řešením jiných katastrof. Odhalilo se nám něco ze života Senana a Lucasty, poznali jsme nové město i s jeho obyvateli, vztahy mezi hrdiny se napjaly a ukázal se nám pravý charakter některých postav. I přes chybějícího withera nechybělo příběhu napětí a zajímavý děj. Doufám, že v posledním díle na něj nezapomenou. Chudák dostal hlavní roli, ale neřekli mu, že honorář za obsazení ve druhé knize mu sotva vystačí na nový boty. Ještě, že je nepotřebuje.

Děkuji nakladatelství Crew za poskytnutí recenzního výtisku.

Hodnocení

90% Skóre

Ačkoli jsem očekávala, že se v příběhu bude věnovat více prostoru právě witherovi, stal se z toho jakýsi vydařený vedlejší quest. Komiks hodnotím jako zábavný, plný napětí i humoru, celkově velmi povedený.

PLUSY

  • nepředvídatelný děj
  • humorné vstuvky
  • dramatičnost děje
  • kočičí fontána

MÍNUSY

  • příběh o witherovi bez withera

Detail hodnocení

  • příběh 0%
  • obálka 0%
  • dialogy 0%
  • postavy 0%
  • výtvarné pojetí 0%
Jsem redaktorka, která má v oblibě komiksy, seriály a počítačové hry. Věnuju se recenzování, psaní novinek a také dabingu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *