Hry

Metal: Hellsinger střílečka v rytmu heavymetalu

Hry a hudba jsou v letitém partnerství, které málokdy selže. Kdo může zapomenout na ikonickou melodii Super Mario Bros. nebo Sephirothovo zastrašující téma „One-Winged Angel“ z Final Fantasy 7? Je to krásná kombinace, která hráčům poskytuje spoustu nezapomenutelných okamžiků. Ostatně jednou z nejlepších složek série Doom je bezesporu soundtrack. Adrenalin nakopávající tóny doprovázející každý váš výstřel dělají už z tak výborné střílečky ještě lepší zážitek. Vývojáři ze studia The Outsiders to dotáhli o něco dál. V jejich hře Metal: Hellsinger není hudba pouhým doprovodem, ale nástrojem pro rytmické vraždění démonů. Titul hodlá potěšit všechny metalové fajnšmekry se smyslem pro rytmus.

Metalový Doom

Základem v Metal: Hellsinger je likvidace zástupů nepřátel v jednotlivých úrovních a to v podstatě ve stylu střílečky, jakou je třeba Doom Veškeré vaše úkony musíte ideálně dělat tak, aby jste se do skladby trefovali a tím do ní trefíte budete dávat větší poškození. Zároveň se tím se navyšuje multiplikátor vašeho skóre v dané úrovni. Budete muset tvořit komba a míchat různorodé útoky. Navyšováním multiplikátoru skóre se proměňuje právě přehrávaná skladba a celkově se stává „více metalová“. Pokud dosáhnete nejvyššího multiplikátoru, v hudbě naskočí vokály předních metalových zpěváků a zpěvaček. Plná verze hry bude obsahovat skladby od umělců jako Serj Tankian (System of a Down), Matt Heafy (Trivium), Mikael Stanne (Dark Tranquility), Alissa White-Gluz (Arch Enemy).

Pro nedočkavce je k dispozici na Steamu hratelné demo, které ale obsahuje jen hrstku vybavení. Jedná se v něm jen o dvě mise, kde ta první je pouze takový tutoriál. Do plné verze Metal: Hellsinger jsou slíbené další zbraně a možnost nastavit si vybavení před vstupem do arény. Ze čtyř zbraní, které máte k dispozici v demu je nejlepší meč, protože je s ním snadné sladit útoky do rytmu hudby. Další jeho výhodou je, že se nemusí nabíjet a udržuje vás v dosahu provedení útoku. Mechanika přebíjení je to co zde zbraně dělá špatné, protože animace je pomalá a je snadné ztratit přehled o rytmu.

Hudební verze Dooma se může zdát jako divný koncept, ale v Metal: Hellsinger to funguje. Bude velice zajímavé vidět finální hru v akci a slyšet její soundtrack v plném rozsahu. Hra vyjde na PC, Playstation 5 a Xbox Series X/S 15. září. Zájemci, kteří si hru předobjedanjí si ji budou moct zahrát o 48 hodin dříve.

Metal:Hellsinger trailer

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *