Filmy & seriály

Medvídek Pú vraždí v první upoutávce

Na odvěkou otázku „Co kdyby Medvídek Pú vraždil teenagery?“ se snaží odpovědět britský nezávislý horor Winnie the Pooh: Blood and Honey. Po menším rozruchu na internetu, který film rozpoutal po svém oznámení nám tvůrci servírují první upoutávku.

Ve filmu se už dospělý Kryštůfek Robin vrací spolu s jeho manželkou do svého dětství, navštívit své kamarády Medvídka Pú a Prasátko. Jenže ti velmi obtížně nesli, když je Kryštůfek opustil, aby mohl jet na vysokou školu. Tak obtížně, až se z nich stala krvelačná monstra.

První upoutávka slibuje krvavý slasher, který by mohl zaujmout minimálně fanoušky žánru a bizarních filmů. Trochu zarazí nízké produkční kvality, které jsou na první pohled viditelné, ale něco takového se dá od nezávislého filmu očekávat. Co se kvality týče je ještě brzo soudit, faktem ale je, že k filmu není připojené žádné velké jméno, pro režiséra Rhyse Frake-Waterfielda to bude prvotina. Kromě režie napsal také scénář.

Nabízí se otázka – jak může něco takového vzniknout? V lednu 2022 totiž Medvídek Pú ve Spojených Státech vstoupil do takzvané „public domain“ (česky zhruba jako „volné dílo“), jinými slovy podobný film může stvořit kdokoliv. Zajímavé ale je, že se tato situace vztahuje jen na původní knihu od A.A. Milnea. Podoba Medvídka Pú a jeho přátel, kterou zná celý svět, ta stále patří Disneymu. Proto postavy v hororu Blood and Honey nevypadají, jak je známe z animovaných filmů. Stejně tak se ve filmu pravděpodobně nedočkáme ani Tygra, který se objevil až v druhé knize.

Winnie the Pooh: Blood and Honey byl oznámen v květnu 2022, ale datum vydání zatím není známo. Jedná se o první film s Medvídkem Pú, za kterým nestojí Disney.

Jak se vám upoutávka líbí? Jste zvědaví na výsledný film nebo vás už jen samotný námět odpuzuje? Napište nám to do komentářů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *