Filmy & seriály Hry

Mario s hlasem Chrise Pratta skáče v prvním traileru

Nesmírně očekávaný film The Super Mario Bros. Movie se přiřítí do kin příští rok v dubnu a Nintendo konečně nabídlo první ochutnávku na posledním Directu.

Jde opravdu jen o krátkou ochutnávku, ale už teď můžeme vidět vysokou kvalitu animace, která jasně dokazuje, že na filmu nešetří. „,“ říká CEO Illumination Entertainment Chris Meledandri. Právě Illumination Entertainment spolupracuje na filmu s Nintendem. Meladandri tvrdí, že tým pracující na filmu je složený z velkých fanoušků Mario videoher a k tvorbě filmu využívají veškerý svůj talent. „Za týden dokončíme animaci, soustředíme se na osvětlení a hudbu,“ popisuje Meledandri. Na hudbě se podílí i původní i původní Mariův skladatel Koji Kondo, zajisté skvělá zpráva.

Zatím není moc jasné, o čem film bude, ale vypadá to, že bude vyprávět příběh Mariova prvního seznámení s Mushroom Kingdom. Fanoušci dalších postav si ale příjdou také na své. Bowser vypadá skutečně děsivě a prostor dostane i Mariův podceňovaný bratr Luigi. Zatím jsme ale neviděli princeznu Peach, které propůjčila hlas Anya Taylor-Joy, známá například z Dámského Gambitu.

Je třeba dodat, že diskutovaný Chris Pratt, jehož obsazení bylo už od začátku kontroverzní, nepřesvědčil. I když je z jeho vyjádření k roli patrné jeho velké nadšení, jeho výkon je slabý. Hlas skoro nemění, jen občas zkouší zapojit slabý italský přízvuk. Kdo naopak překvapil je Jack Black jako Browser. Jeho hlas zní zlověstně a je skvělé, že dokáže potlačit svou komickou stránku, když je potřeba. Zajisté se mu ale ve filmu dost vtipu dostane.

Komu ukázka nestačí, tak se nemusí bát, Nintendo slibuje, že už brzo se dočkáme ještě více ukázek. Premiéra filmu je plánována na 7. dubna.

Nebude to první Mariův výlet do říše kinematografie. Super Mario Bros. vyšel už v roce 1993, ale fanoušci na něj dodnes nezapomenou. Až tak byl špatný. Vypráví příběh dvou bratrů z Brooklynu – Maria Maria a Luigi Maria, kteří se ocitnou v paralelní dimenzi, kam utekly dinosauři před zhoubným meteoritem. V takzvaném Dinohattanu musí zachránit studentku Daisy a zastavit krále Koopu, aby proměnil lidstvo v dinosaury. Tato otřesná adaptace si vysloužila kultovní následovnictví z řad filmových masochistů. Neúspěch filmu byl tak obrovský, že se Nintendo až do roku 2019 nepokoušelo o live-action adaptaci svých her. Film, který toto nepsané pravidlo prolomil byl Detective Pikachu.

Mariovi se dostalo několika anime adaptací. Za zmínku stojí Super Mario Bros.: Peach-Hime Kyushutsu Dai Sakusen! Z roku 1986. Zajímavý je tím, že jde o jeden ze dvou prvních filmů podle videohry, druhým je Running boy: Star Soldier´s Secret který vyšel ten samý den. Rovněž se jedná o historicky první isekai anime, kde se hlavní hrdina přemístí do videohry. Ano, v tomto filmu nejsou bratři instalatéři, ale jen hráči. Nutno podotknout, že film má jen 61 minut, není tedy celovečerní.

Už zmíním jen Mariovo zjevení mezi filmy pro dospělé. Nadšenci znají takzvané Pravidlo 34 – pokud to existuje, má to i porno parodii. Mario není výjimkou. Série Super Hornio Brothers má celkem dva díly. Dva? A není to málo, Antone Pavloviči? Víc jich už asi nebude. To, protože si Nintendo nenechalo líbit, že by Mario protahoval i jiný typ trubek než ty zelené, a práva na Super Hornio Brothers.

Jak je vidno, historie Mario Brothers ve filmech je mnohem pestřejší než jen pobouření fanoušků z Chrise Pratta. Bude zajímavé sledovat, jak se bude vyvíjet dál.

Těšíte se na nový film s Mariem? Máte strach z jeho obsazení? Napište nám do komentářů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *