Filmy & seriály

Legenda o Aangovi se objeví v seriálu na Netflixu

Jistě si mnoho z nás pamatuje na animák Avatar: Poslední vládce větru, který běžel na našich televizních obrazovkách před více než dvaceti lety. Od té doby přišlo několik přidružených příběhů z toho samého světa, včetně live-action filmu. Tentokrát se však můžeme těšit na přepracování samotného seriálu, hezky od objevení Aanga v ledovci až po samotné vyvrcholení sérií Avatar: Legenda o Aangovi, a to na Netflixu.

Prvních dílů bychom se měli dočkat až za rok a půjde konkrétně o osm hodinových epizod. V hlavní roli uvidíme Gordona Cormiera jako Aanga, poté Dallase Liu jako Prince Zuka, Kiawentiio jako Kataru, Iana Ousleyho jako Sokku a například Paula Sun-Hyunga Lee jako Generála Iroha. Důvod, proč se produkční společnosti Nickelodeon a Rideback rozhodly k tomuto projektu, vysvětlil showrunner Albert Kim v prohlášení: „živá akční verze dokáže nejenže věrně přeložit, co se vytvořilo v animaci – může přinést novou vizuální dimenzi do fantastického světa.“

Co nás čeká a nemine

O co půjde, určitě známe – sourozenci z Vodního kmene, Katara a Sokka, proudí Aanga ze stoletého spánku, aby pomohl nastolit mír ve světě znesvářených zemí, neboť všichni ostatní avataři již nežijí. Je to ale pořád jen dvanáctiletý chlapec. Vzbudit se a záhy zjistit, že máte zachránit svět, to nemusí být příliš potěšující snad pro nikoho, zvláště, když vás ještě čeká dlouhá cesta učení a navrch jste v hledáčku Národa ohně. Motivující, což?

Osobně jsem fanouškem této show a jsem z toho stejně nadšený jako vy.“

Gordon Cormier

Na proběhlé konferenci TUDUM už byla odhalena první upoutávka, kde jsou postupně ukázány živly vody, země, ohně a vzduchu, stejně jako v animovaném seriálu. Rovněž zde mladý představitel Aanga sdílel své nadšení pro celý projekt. „Mám pocit, že přivede k životu vše, co znáte a máte rádi na původní sérii.“ uvedl Cormier. „A doufejme, že přivede do tohoto vesmíru spoustu nových fanoušků, kteří o této show nikdy předtím neslyšeli, a to je pro mě docela vzrušující.“

Neshody

Na produkci seriálu měli původně spolupracovat i původní tvůrci seriálu, Michael Dante DiMartino a Bryan Konietzko, nicméně z toho sešlo z důvodů četných neshod s Netflixem. Zatímco oni trvali na razantně vyšším rozpočtu pro celý projekt, aby do něj tak mohli kreativně promítnout komplexní svět plný magie, politických nesvárů a dalšího, druhá strana tento argument odmítla, a tak spolupráce padla.

Mezi další důvody například také patřil požadavek Netflixu, aby do scény umístili více herců bílé pleti, aby údajně zvýšili zájem diváků. Ztřeštěný humor měl být prý upozaděn též; dle vizí streamovacího giganta měl být scénář více vyspělý, čímž by se série mohla oddálit od teenagerského publika. Namísto dobrodružství se tedy měla více vyzdvihnout romance a objevování sexuality, což se sice v původním seriálu řešilo též, ale velice střídmě. Tato skutečnost mohla do otázky výsledného efektu celého seriálu na obecenstvo vnést množství nejistoty – nezbývá nám tedy nic jiného, než jen doufat, že vše dopadne ke spokojenosti fanoušků, a nebude se jednat o další Netflixovský propadák.

Avatar: The Last Airbender | First Look
Jsem umělecká duše, co se tak nějak snaží najít svoje místo na světě, stejně jako mnozí ostatní. Ráda však zkoumám cokoliv nového, zvláště pak, co se her, filmů a seriálů týče. Občas se zaseknu i nad nějakou tou knihou, ale spíš to jsem já, kdo se pokouší sepsat něco k světu a pak to v melancholii, že to bude naprostý propadák, uvrhne v zapomnění. Mimo jiné i ráda maluju a kreslím, nově i v digitální verzi, a jednou bych se tomu chtěla profesionálně věnovat.

1 Comment

  • Pavel Řípa 30 listopadu, -0001

    Tak snad to nebude nudné jako film. Původní animovaný seriál je plný humoru a vtipů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *