Dreamworks. Název filmového studia je celosvětově stejně všeobecně známý jako jeho logo rybařícího kluka na měsíčku – a kdo o něm neslyšel, jako by ani nežil. Ve spojitosti s tím nás mohou napadat různé snímky, které se postupně o slávu této společnosti zasloužily. Ať už si vzpomeneme na jejich začátky s plastelínou nebo se zaměříme na jejich pozdější pokusy s animacemi, jistě nás napadne spousta titulů: od Spláchnutýho, přes Madagascar, Shreka či Jak vycvičit draka, až po (zatím) trilogii Kung Fu Panda.
Právě animák o pandím Dračím bojovníkovi se řadí k jedněm z těch nejúspěšnějších vůbec, a přestože se z toho postupem času stala spíše populární prodejní značka (vedle filmů a seriálů tu máme hromady hraček, her, oblečení a mnohého dalšího), stále si tento svět najde nové oblíbence. Možná jste u mazáckých příběhů vyrůstali, a tak je vaším hlavním tahounem nostalgie. Možná jste svět plný humoru, který plynule funguje v kontrastu s hlubokými myšlenkami, objevili až později. Nicméně čistě v případě, že vám pandí příběh před lety unikl, momentálně máte šanci se nechat nově osvítit, protože Kung Fu Panda 4 míří pomalu ale jistě na scénu!
Kung Fu Panda 4: na co se těšit?
Vůbec poprvé jsme byli svědky Poova života, když mistr Oogway vybíral v Údolí míru nového Dračího bojovníka. Navzdory všemu očekávání, že bude vybrána ambiciózně vyhlížející Tygřice, jeho prst tehdy ukázal na pandu, která se v nádvoří Nefritového paláce objevila čistou náhodou. Od té doby se jeho život obrátil vzhůru nohama, a zatímco se ve filmu střídala jedna akční scénka za druhou, zároveň se zde prolínaly i vážné chvíle k zamyšlení. Není divu, že si nevšední animák získal tak velkou přízeň publika – a snad i proto pak mělo Dreamworks dost sebevědomí na produkování i druhého a třetího dílu – ten ovšem mířil spíše na dětské publikum.
Jak tomu bude tentokrát? Zatím nevíme. Ještě nemáme ani oficiální trailer, teaser, nic. Samotná existence snímku Kung Fu Panda 4 byla odhalena na CinemaConu v Las Vegas. Tam vystoupil sám Jack Black, který hlavního hrdinu dabuje, aby nás nejenže na nový film navnadil, ale také nabudil tak, abysme do toho kina šli hned a okamžitě, jakmile to bude možné, a to klidně i opakovaně.
Má to být právě datum 8. března 2024, kdy odstartuje premiéra nové Kung Fu Pandy 4. Vše nasvědčuje tomu, že se Po ocitne v takovém životním rozpoložení, kdy již nemůže nadále plnit roli Dračího bojovníka, a tak bude hledat svého nástupce, aby se mohl stát mistrem. Měl by narazit na lišáka Shena, kterého by měl chytit přímo při krádeži – nebo alespoň pokusu o ni. Sice se poznají právě takto, během filmu k sobě ale mají přilnout a jejich pouto, doprovázené neustálým handrkováním a pošťuchováním, bude vystaveno mnohým nástrahám. Třeba chameleonímu záporákovi. Ten nemá být jen tak obyčejný bojovník, jak už to tak v této filmové sérii bývá – jeho specialitkou má být schopnost vyvolávat nepřátele z Poovy minulosti.
Jak moc napínavé by mohlo být znovushledání se sněžným leopardem Tai Lungem, pávem Lord Shenem a býkem Kaiem? A sáhnou tvůrci jen po tomto materiálu, nebo vyloví záporáky i z doprovodných filmů a seriálů? Logicky se naskýtá otázka, zda se tím pádem vrátí i dabéři původních záporáků. V originálním znění jsme jako Tai Lunga mohli slyšet Iana McShana, jako Lorda Shena Garyho Oldmana a jako Kaie zase J. K. Simmonse. Ačkoliv se scénář bude jistě diametrálně lišit vlastní originalitou, nelze upřít, že je zde jistá podobnost, alespoň nyní, kdy známe prakticky jen špičku ledovce, s úspěšnou marvelovkou Spider-Man: No Way Home, kde se hrdina setkal s nepřáteli z předchozích filmů. Paralela je významná i v otázce nostalgie, která jistě se starými postavami přijde, ale otázkou zůstává, co si na nás opravdu chystají.
Co si o plánovaném potračování myslíte?