Filmy & seriály

Kung Fu Panda v příštím roce vyrazí na své dost možná poslední dobrodružství

Dreamworks. Název filmového studia je celosvětově stejně všeobecně známý jako jeho logo rybařícího kluka na měsíčku – a kdo o něm neslyšel, jako by ani nežil. Ve spojitosti s tím nás mohou napadat různé snímky, které se postupně o slávu této společnosti zasloužily. Ať už si vzpomeneme na jejich začátky s plastelínou nebo se zaměříme na jejich pozdější pokusy s animacemi, jistě nás napadne spousta titulů: od Spláchnutýho, přes Madagascar, Shreka či Jak vycvičit draka, až po (zatím) trilogii Kung Fu Panda.

Právě animák o pandím Dračím bojovníkovi se řadí k jedněm z těch nejúspěšnějších vůbec, a přestože se z toho postupem času stala spíše populární prodejní značka (vedle filmů a seriálů tu máme hromady hraček, her, oblečení a mnohého dalšího), stále si tento svět najde nové oblíbence. Možná jste u mazáckých příběhů vyrůstali, a tak je vaším hlavním tahounem nostalgie. Možná jste svět plný humoru, který plynule funguje v kontrastu s hlubokými myšlenkami, objevili až později. Nicméně čistě v případě, že vám pandí příběh před lety unikl, momentálně máte šanci se nechat nově osvítit, protože Kung Fu Panda 4 míří pomalu ale jistě na scénu!

Kung Fu Panda 4: na co se těšit?

Vůbec poprvé jsme byli svědky Poova života, když mistr Oogway vybíral v Údolí míru nového Dračího bojovníka. Navzdory všemu očekávání, že bude vybrána ambiciózně vyhlížející Tygřice, jeho prst tehdy ukázal na pandu, která se v nádvoří Nefritového paláce objevila čistou náhodou. Od té doby se jeho život obrátil vzhůru nohama, a zatímco se ve filmu střídala jedna akční scénka za druhou, zároveň se zde prolínaly i vážné chvíle k zamyšlení. Není divu, že si nevšední animák získal tak velkou přízeň publika – a snad i proto pak mělo Dreamworks dost sebevědomí na produkování i druhého a třetího dílu – ten ovšem mířil spíše na dětské publikum.

Jak tomu bude tentokrát? Zatím nevíme. Ještě nemáme ani oficiální trailer, teaser, nic. Samotná existence snímku Kung Fu Panda 4 byla odhalena na CinemaConu v Las Vegas. Tam vystoupil sám Jack Black, který hlavního hrdinu dabuje, aby nás nejenže na nový film navnadil, ale také nabudil tak, abysme do toho kina šli hned a okamžitě, jakmile to bude možné, a to klidně i opakovaně.

Má to být právě datum 8. března 2024, kdy odstartuje premiéra nové Kung Fu Pandy 4. Vše nasvědčuje tomu, že se Po ocitne v takovém životním rozpoložení, kdy již nemůže nadále plnit roli Dračího bojovníka, a tak bude hledat svého nástupce, aby se mohl stát mistrem. Měl by narazit na lišáka Shena, kterého by měl chytit přímo při krádeži – nebo alespoň pokusu o ni. Sice se poznají právě takto, během filmu k sobě ale mají přilnout a jejich pouto, doprovázené neustálým handrkováním a pošťuchováním, bude vystaveno mnohým nástrahám. Třeba chameleonímu záporákovi. Ten nemá být jen tak obyčejný bojovník, jak už to tak v této filmové sérii bývá – jeho specialitkou má být schopnost vyvolávat nepřátele z Poovy minulosti.

Jak moc napínavé by mohlo být znovushledání se sněžným leopardem Tai Lungem, pávem Lord Shenem a býkem Kaiem? A sáhnou tvůrci jen po tomto materiálu, nebo vyloví záporáky i z doprovodných filmů a seriálů? Logicky se naskýtá otázka, zda se tím pádem vrátí i dabéři původních záporáků. V originálním znění jsme jako Tai Lunga mohli slyšet Iana McShana, jako Lorda Shena Garyho Oldmana a jako Kaie zase J. K. Simmonse. Ačkoliv se scénář bude jistě diametrálně lišit vlastní originalitou, nelze upřít, že je zde jistá podobnost, alespoň nyní, kdy známe prakticky jen špičku ledovce, s úspěšnou marvelovkou Spider-Man: No Way Home, kde se hrdina setkal s nepřáteli z předchozích filmů. Paralela je významná i v otázce nostalgie, která jistě se starými postavami přijde, ale otázkou zůstává, co si na nás opravdu chystají.

Co si o plánovaném potračování myslíte?

Jsem umělecká duše, co se tak nějak snaží najít svoje místo na světě, stejně jako mnozí ostatní. Ráda však zkoumám cokoliv nového, zvláště pak, co se her, filmů a seriálů týče. Občas se zaseknu i nad nějakou tou knihou, ale spíš to jsem já, kdo se pokouší sepsat něco k světu a pak to v melancholii, že to bude naprostý propadák, uvrhne v zapomnění. Mimo jiné i ráda maluju a kreslím, nově i v digitální verzi, a jednou bych se tomu chtěla profesionálně věnovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *