Publicistika

Kostky byly vrženy: proběhl Hlídcon 2023!

O víkendu proběhl v prostorách SŠ Náhorní v Praze druhý ročník Hlídconu: festivalu pro milovníky RPG hry Dračí Hlídka. Během tří dnů nabídl con spoustu akcí a aktivit pro zabavení jeho účastníků, pro rozvíjení jejich tvůrčích schopností a motivací. Letošní ročník se navíc nesl v slavnostním duchu, protože v pátek 9.6. 2023 na něm proběhl křest nových PPP, alias Pravidel pro pokročilé, a to jak pro hráče, tak pro vypravěče! Pravidla se vizuálně i obsahově velmi povedla a umožňují lepší zážitek ze hry zkušenějším hráčům, kterým jsou již ta původní malá.

Kromě křtu probíhaly v budově i na přilehlé zahradě přednášky a workshopy. Účastníci se mohli dozvědět o tajích a kouzlech on-line hraní s Tabletop simulátorem, vyzkoušet si, jak se kreslí mapa města, jak se pustit do cosplaye, jak vytvářet monstra či např. jak pracovat s NPC v družině. Celý víkend také probíhaly různé Hlídkové soutěže: jednorázové oneshot příběhy či např. RPG soutěž, při které si soutěžící vylosovali charaktery a premisu a museli improvizačně během jedné minuty předvést scénku před publikem.

Pokud si někdo chtěl odpočinout od Dračí Hlídky, měl k tomu možnost. V deskoherně se daly vypůjčit hry např. od Mindoku a Albi, v neděli proběhly i turnaje ve hrách Bulánci: Odpočívej v pokojíčku a Unmatched. V budově byla i VR herna, ve které byly k dispozici hry pro malé i velké dobrodruhy. Ve VR koutku probíhala i soutěž o nejlepší „bubnovací“ výkon ve vikingské hře. V sobotu proběhlo i losování tomboly o hodnotné ceny a v oba víkendové dny proběhla cosplay soutěž o nejlepší fantasy kostým.

Letošní ročník Hlídconu se nadmíru vydařil, odjížděla jsem spokojená a s úsměvem na tváři. Organizátorům přeji mnoho nových věrných hráčů, vysoké prodeje Pravidel pro pokročilé a ještě větší účast na příštím ročníku! Už se ho sama nemůžu dočkat.

editor
Cosplayerka, fotografka, copywriterka, vášnivá hráčka deskových her... a v hloubi duše bláznivý geek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *