Hry

Konečně jsme se dočkali – God of War: Ragnarok

Zvolejte HALELŮJÁÁÁ!!! A ještě k tomu třikrát HURÁÁÁ!!! Sony nám konečně, po dlouhém čekání a napínání odhalilo datum vydání God of War: Ragnarok. A rovnou ukázalo i první trailer. Navíc, jako bonus, ukázali vývojáři ze SONY i edice, ve kterých hra vyjde a že se máme na co těšit. Tedy spíš ti z vás, kteří rádi ke hře i něco navíc a nevadí jim pustit za to nějaké to euro. No, nebudu vám lhát, edice jsou to opravdu našlapané. Ale hezky po pořádku.

Ano, pokračování veleúspěšného God of War z roku 2018 vyjde letos. A to i přes to, že se objevovali v poslední době informace o odložení vydání hry na rok 2023. God of War: Ragnarok vyjde konkrétně 9. listopadu pro konzole PS4 a PS5. Předobjednávat ale můžete již od 15. července. Sony nám taktéž ukázalo krátký CGi trailer, nazvaný Otec a syn, kde můžeme vidět Kratose s Atreem po boku, jak bojují proti mnoha nepřátelům a na konci se postaví proti obřímu vlkovi. Pokud víte něco málo o severské mytologii, jistě vás napadne, že by to mohl být Fenrir. Tato teorie má ale takový maličký háček, Fenrir je totiž v severské mytologii synem Lokiho a pokud jste hráli a dohráli God of War, tak ten háček vidíte taky.

Otec a syn trailer

God of War: Ragnarok bude přímo navazovat na God of War, máme se těšit na epické souboje, bohy, složité rodinné vztahy mezi Kratosem a Atreem a vůbec vše, co máme tak moc rádi. Mohli bychom se dočkat i nějakých změn v akčních systémech.

Gameplay trailer

Jak jsem již nastínil, Sony oznámilo a ukázalo i edice, ve kterých God of War: Ragnarok vyjde. Nejcennější a samozřejmě nejdražší bude exkluzivní edice Jotnar. Ale začněme hezky od nuly, respektive od Launch Edition. Launch Edition je základní verze před-objednávkové edice a kromě hry samotné dostanete sněhové brnění Kratos Risen a sněhovou tuniku Atreus Risen. Ovšem ještě není jisté, jestli se bude jednat pouze o kosmetické úpravy, nebo jestli budou předměty zvyšovat i statistiky, nebo jestli budou mít nějaké bonusové vlastnosti.

Foto: PlayStation

Druhou edicí je Digital Deluxe Edition a jak již název napovídá, bude obsahovat pouze digitální bonusy. Těšit se můžete například na digitální artbook od Dark Horse, rukojeti pro blades of chaos, Kratosovu sekyru, zbroj pro Kratose a Atrea, nebo soundtrack.

Foto: PlayStation

To Collectors Edition už je mnohem zajímavější. Sice neobsahuje hru samotnou (disk), ale pouze voucher na stažení, za to ale nabídne spoustu věcí do vitrínky. Krásně zpracovaný steelbook s medvědem a vlkem, 2″ figurky Vanirs Twins, které jsou ve stejném provedení jako figurky ze sběratelské edice God of War 2018, sadu trpasličích kostek v sáčku se symbolem Yggdrasil, kosmetické sety jak pro Kratose, tak pro Atrea, digitální bonusy stejné jako v Digital Deluxe Edici, ale hlavně… 16″ veliký Mjolnir!!! Nádherně propracovaná replika Thorova legendárního kladiva.

Foto: PlayStation

Poslední a největší edice, nazvaná Jotnar Collectors Edition bude obsahovat to samé, co Collectors Edition, ovšem s nemalým bonusem. Zde přibyde 7″ vinilová deska s hudbou od Beara McCrearyho, sada odznaků sokola, medvěda a vlka, symbolizující Faye, Krata a Atrea, prsten Draupnir v nádherném červeném sáčku, sadu hracích kostek Brock’s Dice Set v kovově stříbrném provedení v sáčku se znakem Huldra Brother’s a nakonec Yggdrasil Cloth Map. Látkovou mapu devíti světů ve větvích a kořenech pradávného stromu Yggdrasil.

Foto: PlayStation

Na jakou edici si brousíte peněženky? Budete hru předobjednávat, nebo si počkáte až na datum vydání? Nebo budete stejně jako já čekat až na PC verzi?

author
Vášnivý hráč, už téměř 30 let. Nejvíc hraju FPS, akční adventury, RPG... Je toho hodně. Moje knihovna by mohla vyprávět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *