Komiksy Literatura

Komiksový universe Marvelu se rozrůstá – Fortnite x Marvel komiks pokračuje

Když spojíte dvě největší společnosti, u kterých je hlavní úkol vydělat peníze, vždy to bude nějakým způsobem populární. Marvel i Fortnite představují ve svých odvětvích ty největší mainstreamové společnosti, které máme aktuálně na trhu. Fortnite před pár lety rozbil dogma o přítomnosti jakýchkoliv spolupracích ve hrách. Dnes nenajdete filmovou, herní, komiksovou nebo seriálovou postavu, která by svůj skin ve Fortnite neměla. Marvel se zas v zakončení linky s Thanosem nebál do filmu Endgame použít gameplay z Fortnite. Do toho všeho ještě hodil vidle Batmaní komiks, který mezi hráči i čtenáři zažil nečekaný úspěch. Proto tedy není divu, že na scénu přichází oficiální komiks ve spojení Fortnite x Marvel: Zero War.

Fortnite x Marvel: Nulová válka

Když černý rytíř vynesl „upper hand“ pro DC nad Marvelem, nikdo nemohl čekat si tohle nechají líbit. Přeci nemůže existovat komiks, který jsme neudělali my a bude populární ve hrách i mezi čtenáři. Proto nastupuje čtveřice hrdinů, která má za úkol najít ztracený fragment Zero pointu. Co je Zero point? Nebo spíš, kteří hrdinové ho budou hledat? V novém komikse Fortnite x Marvel: Nulová válka uvidíme postavy jako Spider-Man, Wolverin, Iron Man a Shuri z Black Panthera. I feel very good about this, Mr. Stark! Ale co ten Zero Point? Ve Fortnite světě funguje Zero Point – nebo-li Nulový bod, jako ultimátní prvek, který se podílel na všech událostech od sezóny 1. Díky Nulovému bodu je možné do hry přenášet všechny hrdiny z dalších světů, dokážete jim měnit čas, dokáže vás teleportovat a především, umí hry resetovat. Tenhle Nulový bod se ale rozštěpil na miliardy kousků. Jeden tento fragment se tak dostal i do universa Marvelu a bez jakékoliv kontroly, dokáže napáchat obrovské škody. Opět tak uvidíme i některé skiny přímo ze hry, uvidíme nové padouchy z komiksů a nebude chybět ani Imagine Order. Organizace ze světa Fortnite, která se snaží všechny úlomky Nulového bodu získat a ovládnout jej jako celek.

Autoři staří známí, máme se na co těšit

Asi nikdo nemohl čekat, že se dalšího Fortnite komiksu nezhostí Donald Mustard. Jeho účinkování na Batmanovi mělo svoje důvody a společně s Christosem Cagem opět spojí síly, aby nám ukázali co mají v rukávu pro universum Marvelu. Jenže potřebovali ještě nějakého kreslíře, který jejich úžasné myšlenky hodí na papír. Našli si k sobě Sergia Davila. Tahle svatá trojice tak vytvořila pětidílnou minisérii, která nám ukáže jak spojení Fortnite x Marvel bude fungovat. K tomu, aby mohl komiks fungovat jako celek, ujal se designu obálek Leinil Francis Yu a doplnil tak poslední dílek do nutné skládačky. Co vás ale určitě nejvíce zajímá jsou opět free kódy, které přinášejí nový obsah do hry. Nebojte se ani tady na vás nezapomněli. Celkem na vás čeká 5 odměn. V prvním čísle bude nový skin Spider-Mana, v druhém čísle potom wrap po vzoru Iron Mana, který bude mít dvě barvené varianty. Ve třetím díle dorazí nový Wolverinův krumpář a čtvrtý díl komiksu Fortnite x Marvel: Nulová válka, přinese sprej s tagem Zero War. Když pak posbíráte všechny díly a uplatníte všech 5 kódu (včetně toho posledního v pátém díle), dostanete unikátní skin inspirovaný právě Nulovou válkou!

Komiks v česku vychází 8. června 2022 a bude vycházet společně s jeho americkým vydáním. Nebudeme tedy nijak ochuzeni o aktuálnost vydávání. Každé číslo časopisu bude k dostání v knihkupectví nebo novinových stáncích. A protože máme super secret informace od kámošů z nakladatelství CREW, předobjednávky trhají rekordy. Naštěstí jsou to pašáci a po předchozích zkušenostech s Batmaním komiksem nás CREW ujišťuje, že komiksů bude opravdu dost!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *