Publicistika

Komiksový Crwecon se letos vrací v plné parádě!

Česká komiksová scéna se už patnáct let schází na Crweconu, což je bezplatná akce pro příznivce tohoto žánru. Koná se tuto sobotu 25.6.2022 v Praze, kousek od zastávky metra Nádraží Holešovice, v Klubu Cross. Současně s tímto patnáctým ročníkem konání Crweconu oslavuje nakladatelství Crew 25 let své existence. Těšit se můžeme na pestrý program, cosplay soutěž i další zajímavosti.

Exkluzivní fandomová série 2000 CREW

U příležitosti oslav 25. výročí Crew se můžeme těšit na návrat k sériím, které mají souvislost s prvními vydáními fandomového komiksového magazínu Crew, společně s otci zakladateli (vč. Vladimíra Veverky a Štěpána Kopřivy). Těšit se můžeme hned na dva tituly.

První titul ponese název 2000 CREW a najdeme v něm především komiksy, které byly obsaženy v prvních číslech kultovního magazínu 2000 AD. Koho tam tedy vlastně uvidíme? Soudce Dredda, Misionáře Sinistera, Dextera či Devlina Waugha. Tato kniha vyjde se třemi různými obálkami a do volného prodeje se dostane jen to, co zbyde po akci. Pokud máte tedy opravdu zájem, stavte se, abyste si tuto exkluzivitku mohli ukořistit i pro sebe.

Přivítejte kompletního Perverzního Páprdu! v češtině

Druhý titul se jmenuje Perverzní Páprda! Jedná se o francouzský komediální příběh Pervers Pepére, jenž byl hitem starých čísel magazínu a teď vychází komplet přeložený do češtiny. Překladatel tohoto díla, Richard Pokorný, je držitelem prestižní ceny Zlatá stuha a také je oceněn za celoživotní přínos dětské literatuře.

Potkejte se se známými autory!

Na koho se můžete letos těšit? Například na tyto osobnosti:

  • Dan Černý (Fanouš, Čtyřlístek)
  • Štěpán Kopřiva (Asfalt, Rychlopalba)
  • Tomáš Kučerovský (Aargh!, Arnošti)
  • Petr Macek (Zázrak, Pérák)
  • Nikkarin (130, Super Spellsword Sága)
  • Karel Osoha (Prašina)

V programu vedle běžných přednášek o komiksech a Manga titulech, vás také čekají témata prolínající se se světem videoher a deskovek.

Nechte DRAWetc zvěčnit vaše fantazie!

Pokud plánujete přijít, určitě se stavte za kreslíři z DRAWetcu. Na lístek budete moci napsat jméno a charakteristiku superhrdiny či záporáka a hodit do to krabice, ze které se bude losovat. Komu se poštěstí, bude si moci svůj vylosovaný a zhotovený nápad i s podpisem autora odnést k sobě domů. Kdo bude vaše nápady výtvarně zpracovávat? Aňos Kubecová, Troy, Karel Cettl, Matěj Špatenka, Jakub Rosnberger a Enigmaboy612.

Dražba originálů, fanouškovská burza

Kromě setkání s nakladateli či autory, budete mít také možnost účastnit se dražby originálních kreseb slavných českých autorů. Pokud se vám poštěstí, můžete si za příznivou cenu odnést hodnotnou kresbu, jejíž přidaná hodnota bude i příběh, který jste s ní prožili při její cestě k vám. Máte doma komiksy, které leží ladem a rádi byste je prodali nebo vyměnili? Ideální je přijít s nimi na Crwecon a na burze je někomu prodat nebo směnit.

Kompletní program naleznete na webových stránkách Crweconu. Někteří naši redaktoři se na akci vypraví. Těšíme se, že vás tam potkáme!

Jsem redaktorka, která má v oblibě komiksy, seriály a počítačové hry. Věnuju se recenzování, psaní novinek a také dabingu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *