Uncategorized

Komiksové trailery: Dva teenageři a jeden starý agent

Týden teprve začal a už tu máme hned tři trailery na vyhlížené komiksárny. Pojďme se podívat, na co můžete už brzo zajít do kina nebo si pustit na Disney+.

Spider-Man: Across the Spider-Verse

Čekání na Spider-Man: Across the Spider-verse je dlouhé, ale už se chýlí ke konci. Dobrá animace zkrátka trvá a laťka nastavená předchozím dílem je velmi vysoko. Málo komiksových filmů vyhraje Oscara. Nová upoutávka dál pokračuje v tom, co navodila předchozí – větší a epičtější. Pavoučí muže a ženy tu je tolik, že se člověk nedopočítá, a fanoušci určitě poznají plno pavouků, kterým se v minulém díle prostor nedostalo. Někteří jsou jen jako easter eggy, další budou mít ve filmu větší roli. Určitě je třeba vypíchnout mihnutí se Spider-Mana z hry od Insomniacu, dále Bena Reillyho nebo Petera Parkera ze seriálu Unlimited. Překvapí také přímá narážka na MCU. Co se příběhu týče, tak víme překvapivě málo. Miles se objeví mezi velkou skupinou Spider-menů, ale něco provede a tím si vyslouží pronásledování od Spider-Mana 2099. Upoutávka také představila dalšího záporáka – Spota. Spider-Man: Across the Spider-verse bude mít v kinech premiéru druhého června.

Blue Beetle

Fanoušci DC nemůžou minout Blue Beetle, který se nám představil v první upoutávce. Na první dojem film působí jako komornější film, který spíše než na záchranu vesmíru je zaměřený na osobní rovinu hrdiny. Na snahu vyrovnat se s nově nabitými schopnostmi a na jeho vztah k rodině, která bude od začátku vědět o jeho síle. V hlavní roli se ukáže Xolo Maridueña. Toho můžeme znát z Cobra Kai, kde výborně hraje jednu z hlavních rolí. Ve filmu si zahraje Jamieho Reyese, kterému se do rukou dostane nebezpečná zbraň jménem Scarab. Reyes je v komiksu třetím, kdo se chopil role Blue Beetla, otázka, zda tomu tak bude i ve filmu. Trailer nabízí i pohled na Reyesův oblek v pohybu a minimálně zde vypadá velmi dobře, snad to vydrží i do kin. I když původně to měl být film exkluzivní pro HBO Max, Blue Beetle bude mít premiéru 18. srpna v kinech. Sice není součástí první fáze Gunnovi vize, měl by být součástí DCU. Dá se ale předpokládat, že s ním nebude tak úzce provázaný, jako filmy, které budou následovat po Gunnově Supermanovi.

Secret Invasion

Dočkali jsme se také první upoutávky na minisérii Secret Invasion. V očekávaném seriálu se Nick Fury v podání Samuela L. Jacksona postaví proti invazi měnících se Skrullů. Důležité je zmínit, že Fury v seriálu působí velmi staře, takže trailer evokuje, že jde o jeho „poslední boj“. V upoutávce si můžeme všimnout pár menších rolí, které můžeme znát z ostatních projektů MCU a první pohledu na Emilii Clarke, pro kterou to bude Marvelovská premiera. Zatím to vypadá, že Secret Invasion bude jeden z vážnějších kousků v MCU, skoro až ponurá špionážní žánrovka. Snad tento přístup vydrží celou dobu. Příběh je velmi volně inspirován stejnojmenným komiksem, ale kromě Skrullů to nevypadá, že by měl s předlohou mnoho společného. Původní komiks měl slibný start, ale nezvládnutý závěr, tak snad se to nebude opakovat i zde. Secret Invasion má premiéru 21. června na Disney+.

A to je pro dnešek vše přátelé. Na který z projektů se těšíte nejvíce?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *