SYFYMAG Blog Hry Judgment a Lost Judgment si zapaříme už i na PC
Hry

Judgment a Lost Judgment si zapaříme už i na PC

Foto: SEGA

Hitovky od světoznámého vývojáře SEGA nás baví už po desítky let. Dva tituly z posledních pár let se konečně dostávají i na PC. Jak jsem již prozradil v titulku, tak se jedná o Judgment a Lost Judgment. Oba tituly byly k dostání na herní konzole, ale hráči na PC měli bohužel smůlu. Od 14. září je ale všechno jinak. Oba tituly jsou nyní k dostání přes službu Steam.

Hry pojednávají příběhy soukromého vyšetřovatele Takayuki Yagamiho, který má zvláštní dar přimotat se vždy k případům, které v sobě ukrývají mnohem víc, než se na první pohled zdá. Má ještě jednu schopnost. Pořádně namíchnout spoustu nebezpečných lidí. Naštěstí je Yagami mistrem kung-fu, takže se z průšvihu dostává nejen pomocí geniálního mozku, ale také kopanců a úderů. V prvním díle vezme případ vraždy, kdy někdo povraždil členy Yakuzy a vydloubl jim oči. Vyšetřování ho zavede do nejhlubších kruhů podsvětí a zároveň i do nejvyšších míst v politické sféře.

V pokračování s názvem Lost Judgment začneme trochu zlehka. Jednoduchý případ šikany na střední škole. Pro takového mazáka to musí být pohodička, ale i zde se skrývá opět něco víc. Vyšetřování obyčejné šikany se potáhne přes sebevraždu oběti šikany až po nalezené tělo v pokročilém rozkladu. Ale zde se už jednalo o jasnou vraždu. Propletení obou případů Yagamiho opět zavede do víru událostí, kdy mu půjde doslova o život. Ale jeho přátelé ho v tom nenechají a pomůžou mu dostat se z této šlamystyky v jednom kuse.

Oba tituly si u kritiků vedly velice dobře a proto stojí určitě za vyzkoušení. Je sice trochu zajímavé, že SEGA nakonec vypustila oba tituly i na PC, protože měla určité neshody s talentovou agenturou, která zaštiťuje práva na podobiznu představitele Takayuki Yagamiho. Agentura si nepřála, aby se jeho postava objevila na PC. Byla by to veliká škoda, kdyby o tyto skvělé tituly byly PC hráči ochuzeni.

Judgment si můžete koupit na službě Steam za 39,99 euro a pokračování Lost Judgment za 59,99 euro. Tak na co ještě čekáte?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Exit mobile version