Filmy & seriály

John Wick: Chapter 4 – před Babou Yagou se neschováte

První John Wick byl přelomovým filmem. Příběh bývalého zabijáka, který se vydá na vražednou misi, aby pomstil svého zavražděného psa, byl napínavý, velmi akční a dojemný. S úspěchem druhého filmu již začínalo být jasné, že z této franšízy bude dojná kráva. A tak ten, kdo věřil tomu, že tvůrci dostojí svému původnímu slibu a natočí pouze trilogii, ostrouhal. Do kin se nyní chystá již čtvrtý díl, a točí se pátý. Což je trošku škoda, protože to, že se chystá kapitola 5 znamená, že se o Johna ve čtvrtém díle vlastně nemusíme moc bát.

Dlouhá cesta za svobodou

John Wick (Keanu Reeves) toho vlastně od života moc nechce: nejvíc touží po tom, aby si mohl žít hezky poklidně v domečku u lesa a aby mu všichni dali už jednou provždy pokoj. Ale stále se mu to nedaří. V posledním filmu přišel o prst, postřelil jej jeho přítel Winston (Ian McShane) a spadl z budovy. Nebyla by to ale naše stará dobrá Baba Yaga, kdyby se tím nechal nějak rozhodit. Synopse filmu uvádí, že „John Wick odhalí cestu, jak porazit Nejvyšší radu. Než se mu však podaří získat svobodu, musí čelit novému nepříteli, který má mocné spojence po celém světě. Bude to o to těžší, že nová spojenectví mění staré přátele v nepřátele…

Trailer není úplně konkrétní, ukazuje nám zejména Johna v různých bojových scénách, z čehož se dá soudit, že i v tomto díle poteče krev proudem, možná i více než v těch předchozích. Opět tam můžeme spatřit psa, který se snaží omotat si Johna kolem tlapky a dá se očekávat, že je to jeden ze Sofiiných belgických ovčáků. Vzhledem k tomu, že se tam má objevit spousta Johnových přátel/nepřátel, je obsazení našlapané. Donnie Yen bude hrát Caina, zabijáka Nejvyšší rady a Wickova kamaráda; dalším jeho přítelem bude Hiroyuki Sanada jako Shimazu, bojovník s katanou. Bill Skarsgård si zahraje Marquise de Gramonta, člena Nejvyšší rady. Dále ve filmu bude Laurence Fishburne jako The Bowery King, sponzorující Johna. Kromě nich se v John Wick: Chapter 4 objeví i Shamier Anderson (The Tracker), Lance Reddick (Charon), Rina Sawayama (Akira Shimazu), Scott Adkins (Killa), Clancy Brown (The Harbinger), Natalia Tena (Johnova adoptivní sestra Katia), Marko Zaror (Chidi) a samozřejmě Ian McShane (Winston Scott).

Režie se stejně, jako v předchozích dílech, chopil Chad Stahelski (kromě Wicků natočil např. i V jako Vendeta či Constantina). Na scénáři se podílejí ne úplně známí scénáristé Michael Finch (Hitman: Agent 47, Americký zabiják) a Shay Hatten (John Wick: Chapter 3 – Parabellum), necháme se tedy překvapit, jak si s materiálem poradili.

John Wick: Chapter 4 vstupuje do kin 24. března 2023.

editor
Cosplayerka, fotografka, copywriterka, vášnivá hráčka deskových her... a v hloubi duše bláznivý geek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *