Filmy & seriály

John Wick 5 – vše na jednom místě

Fanoušci akčňáků, zpozorněte! Konec čtvrtého dílu Johna Wicka výrazně napovídal, že se už žádné další pokračování konat nebude, a dokonce ani studio Lionsgate a režisér Chris Stahelski si nebyli až do poslední chvíle zcela jisti, zda je natočení dalšího dílu dobrý nápad. Nicméně, tržby za posledního Wicka dost očividně upevnily jejich názor, že to za zkoušku přeci jen stojí a John Wick 5 by tak měl vstoupit do kin někdy v roce 2025.

Ano, ano – co když to už bude přitažené za vlasy? Bude to vůbec ještě dávat smysl, když se stalo to? Navzdory tomu, že jsme to mohli vidět na vlastní oči, stále existují různé obratné smyčky a způsoby, jak to vlastně vysvětlit i v případě, že by se to nestalo a jen to tak vypadalo. Jistá dávka skepse je nepochybně na místě, ale opravdu; kdo by jako čekal, že ve filmu John Wick vlastně žádný John Wick nebude? Navíc, když ještě přihodíme fakt, že se o pětce mluvilo ještě předtím, než vyšla čtyřka, máme jasný důkaz toho, že to tak být prostě nemůže.

Nalijme si však čistého vína – pořád tu je ta varianta, že se ve filmu John Wick: Chapter 5 už s Babou Yagou nesetkáme. Neposlouchá se to sice příliš dobře, rozumíme vám, nicméně potitulková scéna i tak naznačuje další zajímavou dějovou linii, kterou by si nechal ujít jen málokdo. Plus, když teď víme, že bychom se čistě teoreticky ani po závěrečném dílu tohoto nezapomenutelného akčňáku nemuseli s Keanu Reevesem loučit nadobro. Jak je to možné? Dejme tomu, že série John Wick je teprve začátek.

Další projekty

„Co je oficiální, tak, jak víte, Ballerina je první spin-off, který vyjde příští rok. Pracujeme na dalších, včetně Johna Wicka 5 a včetně televizního seriálu The Continental, který se bude brzy vysílat.“ sdělil Joe Drake, jeden z vedoucích členů studia Lionsgate, magazínu ComicBook. „Budujeme tak svět a až těch pět filmů vyjde, bude organický – organicky vyroste z toho, jak tyto filmy začínáme vyprávět. Můžete se ale spolehnout na pravidelnou kadenci Johna Wicka,“ dodal.

S jistotou tedy víme, že v plánu je vedle Balleriny, Continentalu a pětky Wicka, taky střílečka (AAA herní adaptace Johna Wicka), blíže neurčený seriál a ještě tři další spin-offy. Minimálně v tom, co bylo oznámeno, uvidíme známé tváře ze série filmů a poznáme bližší životní příběhy dalších postav z tohoto světa. Otázkou zůstává, kdy se toho všeho dočkáme. Hollywoodská stávka výrazně zpomalila produkci filmů a seriálů.

Ballerina

Film o baleríně a zároveň nájemné vražedkyni Rooney má vyjít 7. června 2024. Vypráví příběh o ženě (Ana de Armas – Na nože, Blade Runner 2049), jejímž údělem je rovněž pomsta. Její rodinu totiž zabili, a tak si, stejně jako John, nedá pokoj, dokud všechny na vraždě zúčastněné nedostane.

Dějově se má film odehrávat mezi třetím a čtvrtým dílem Wicka a v obsazení uvidíme například Keanu Reevese, Iana McShana či Lance Reddicka. Rozhodně se však nemusíte obávat, že by si střihli jen pár scén, které by v celkové stopáži zabraly nula, nula, nic – pokud tu je s nimi nějaký ten potenciál, scénáristi si s tím určitě vyhrají.

The Continental: From the World of John Wick

Pokud do sebe má něco dokonale pasovat jako jednotlivé dílky puzzle, pak to je rozhodně příběh světa Johna Wicka, kde nezůstanou ani ty nejtitěrnější detaily opomenuty. Vše je spojené se vším a navíc se to ještě celé pěkně rozšiřuje. Seriál The Continental má být úzce spojen s již zmíněnou Ballerinou a navíc se ho dočkáme už v září tohoto roku. O co půjde?

Píšou se sedmdesátá léta, New York a mladý Winston Scoot (Colin Woodell) je v počátcích vedení známého hotelu pro zabijáky – Continentalu. Není to samozřejmě nic jednoduchého. Musí totiž čelit nejen vlastním strašákům, ale také obhájit své místo v podsvětí. Uvidíme také Ayomideho Adeguna jako Charona, dále například i Mel Gibsona jako tajemného Cormaca nebo Colima Woodella, Bena Robsona a mnoho dalších.

The Continental: From the World of John Wick | Official Trailer
Jsem umělecká duše, co se tak nějak snaží najít svoje místo na světě, stejně jako mnozí ostatní. Ráda však zkoumám cokoliv nového, zvláště pak, co se her, filmů a seriálů týče. Občas se zaseknu i nad nějakou tou knihou, ale spíš to jsem já, kdo se pokouší sepsat něco k světu a pak to v melancholii, že to bude naprostý propadák, uvrhne v zapomnění. Mimo jiné i ráda maluju a kreslím, nově i v digitální verzi, a jednou bych se tomu chtěla profesionálně věnovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *