Filmy & seriály

John Wick 4 – charismatický zabiják neomrzí

Ve čtvrtém díle se vrací Keanu Reeves v roli titulního zabijáka, který byl naposledy viděn s mnohačetnými zraněními po pádu z vrcholu hotelu Continental. Nový trailer dává poměrně zřejmější představu, jakou John Wick najde cestu k přežití, když mu v tomto pokračování mají jít po krku už opravdu všichni. Vzhledem k tomu, že je naplánovaná už i kapitola 5, tak by se mu to mělo podařit. Tato série měla být původně trilogie, ale po úspěších předchozích dílů se tvůrci rozhodli, že chtějí tento svět a příběh rozšířit. Ostatně není se čemu divit jen John Wick: Kapitola 3 – Parabellum vydělal celosvětově přes 300 milionů dolarů a jedná se tak o nejúspěšnější díl série.

Baba Jaga

Režie se opět ujal Chad Stahelski a jak se zdá stále nepřichází o své nápady. Je neuvěřitelné kolik tam toho je jen v pouhém traileru. Fascinující, že tam vidíte paralely k předchozím dílům. Variace na hromadu akčních sekvencí je nepřeberná a já jsem nadšen z toho co zatím ten trailer prezentuje. V kině to bude neuvěřitelná podívaná. Přibude plno nových postav a jsem osobně zvědavý na jejich příběh. Maximálně se pak těším na souboj mezi Hirojuki Sanada (Posledni Samuraj, Mortal Combat) a Donnie Yen (Ip Man, Rogue One). Yen dle záběrů vypadá, že bude slepý. Ohání se tu katanou a má neprůstřelné sako jako John Wick. Sanada ten se s mečem snad narodil.

John Wick porušil všechna pravidla organizace a všichni se ho chystají zabít. High Table vysílá další zabijáky na jeho zneškodnění. High Table by tu primárně měl zastupovat Bill Skarsgård (To, Deadpool 2), který v traileru mluví o jiných pravidlech. Odhalit by se měly další zákonitosti organizace tohoto komplikovaného asassinského světa. Zdá se, že existuje jedno východisko a tím je boj jeden na jednoho, na život a na smrt. Wick se tam musí dostat a odhalit nejen tajemství o své minulosti, ale i o své rodině. Stále při tom zápasí se smrtí své ženy a samozřejmě i s tím malým nebohým štěnětem, které to všechno spustilo. Kdyby jen nechali toho zatraceného psa na pokoji…

Zdá se, že role Laurence Fishburna (Matrix, Predátoři) coby vůdce sítě vrahů/špiónů bez domova bude mnohem větší. Dle traileru přebírá mentorskou roli Johna Wicka což vytváří fantastický odkaz na Matrix a možná povede k nějakým křivolakým zápletkám. Celá akce je pak mnohem globálnější a jednltovié záběry jsou zcela uchvacující. Premiŕa John Wick 4 je stanovena na 24. března 2023, kdy film dorazí do kin.

John Wick 4 – oficiální trailer

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *