Filmy & seriály

Jedno přání může změnit vše – Wish!

Ustupte stranou, vy všechny ubohé hrané remaky Disneyovských klasik! Řítí se na nás nový originální příběh, ve kterém nebudou chybět písničky, roztomilí poskoci a kouzelné bytosti. Ano, vypadá to, že se se v případě Wish (Přání) vracíme do starých dobrých Disneyovských kolejí. A to i co se týče animace: povzbuzeni úspěchem Spiderverse se animátoři částečně vrátili k dřívější ručně kreslené práci, a ukázky vypadají jako úchvatně zvládnutá kombinace 2D a 3D. Posuďte níže sami!

Hrdinkou příběhu by měla být sedmnáctiletá Asha (Ariana DeBose) a její sidekick, kozlík Valentino (Alan Tudyk). Ta žije v Kingdom of Rosas (Království růží), kterému vládne král Magnifico (Chris Pine). Asha cítí, že je v Magnificovi něco zlého, a jedné noci si přeje, aby s tím mohla něco udělat. A z nebe spadne hvězda, která, jak se zdá, umí plnit všechna přání…

Vzhledem k výše uvedeným jménům se máme minimálně po hlasové stránce Wish na co těšit: Chrise Pina a jeho šarm všichni známe a jistě odvede skvělý výkon. Nejvíce se ale asi těším na Arianu DeBose, která vystupuje v muzikálech jako je Hamilton nebo West Side Story, a velmi dobře zpívá. A pak je tu Adam Tudyk, kterého si můžete pamatovat z Firefly nebo z Příběhu rytíře. Jako Valentino bude jistě skvělý!

Na písních se podíleli Julia Michaels, David Metzger a Benjamin Rice. Metzger se již dříve podílel na hudbě k Tarzanovi 2, Medvědích bratřích 2 a svůj podíl měl i na Boltovi, a obou Ledových královstvích. Očekávání jsou tak od hudební složky filmu poměrně velká.

Na film si ještě pár měsíců budeme muset počkat, ale Disney nás jistě začne brzy zásobovat novými klipy a ukázkami. Zatím to totiž vypadá, že Wish bude patřit k novým oblíbeným klasikám.

Wish by u nás měl mít premiéru 30. listopadu 2023.

editor
Cosplayerka, fotografka, copywriterka, vášnivá hráčka deskových her... a v hloubi duše bláznivý geek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *