Filmy & seriály

James Gunn oznámil novou podobu DCU

James Gunn a Peter Safran jsou novými generálními řediteli DC Studios. Tato skutečnost je všem velmi známá. Neznámé ale byly plány, které tato hvězdná dvojice měla. Píšeme „byly“ protože už tomu tak není. James Gunn už dříve slíbil, že do konce ledna oznámí první filmy a seriály založené na příbězích komiksového giganta a na poslední chvíli to skutečně stihnul. Pojďme se tedy podívat, co nás čeká v následujících letech.

Je to pták? Je to film?

Třebaže lidem bude chybět Henry Cavill, nový film se Supermanem patří k tomu nejžádanějšímu, co by Gunn mohl oznámit. Fanoušci nemusí být zklamaní, právě naopak. Superman: Legacy bude novým filmem s mužem zítřka a podle Gunna definitivní start první fáze DCU, kterou nazývá Gods and Monsters. Film píše přímo James Gunn a kromě faktu, že si práci na filmu užívá, je známé jen datum vydání 11. července 2025. Nezbývá než spekulovat, zda se film nebude zakládat na komiksu All-Star Superman, od Granta Morrisona a Franka Quitelyho. Gunn totiž komiks několikrát zmiňoval na sociálních sítích a i v oznamovacím videu byla použitá právě obálka z komiksu. All-Star Superman je jeden z nejlepších komiksů s tímto hrdinou, bohužel v Česku zatím nevyšel.

Přiznanou inspiraci z Morrisonova díla si Gunn bere ve filmu The Brave and the Bold, který představí do DCU Batmana s Robinem. Tím tentokrát bude jeho syn Damian. Půjde o jeho první live action ztvárnění. Pro ty, co Damiana neznají, tak je to sice syn Batmana, ale byl vychovaný jeho matkou Taliou al Ghul a Ligou zabijáků. Tím pádem jeden z Batmanových úkolů ve filmu bude zklidnit svoji ratolest. „Damian je můj oblíbený Robin. Tohle bude začátek Bat-rodiny v DCU,“ popisuje Gunn. Fanoušci Patinnsonova Batmana se nemusí bát. Filmy jako The Batman budou oddělené od DCU a označené jako Elseworlds.

Své rodiny se nedočká jen Batman, ale i Superman.“Jedna z mých oblíbených komiksových sérií loňského roku je Supergirl: Woman of Tomorrow od Toma Kinga,“ představuje Gunn film o Supermanově sestřenici Kaře. Podle jeho slov půjde o epické sci-fi, které nabídne trochu temnější příběh než Superman: Legacy. „Supergirl zůstala na kusu planety Krypton. Sledovala všechny její blízké zemřít,“ vysvětluje Gunn.

Temný bude zajisté i film o Swamp Thingovi. Ten několik let zpátky získal rychle zrušený seriál, a třebaže kvalitou byl spíše nadprůměrný, díru do světa neudělal. Což je škoda, protože zejména sešity, které napsal Alan Moore (a které vyšly i u nás), patří k tomu nejlepšímu, co může DC nabídnout. A že laťka je vysoko.

Svého filmu se dočká i Swamp Thing Foto: dc.fandom.com

Posledním oznámeným filmem je týmovka The Authority. Z oznámených projektů, patří tento k méně známým, ale postavy od Wildstormu, odnože DC Comicsu mají zajisté co nabídnout. Tým vymyslel známý scénárista Warren Ellis (U nás mu vyšel například Transmetropolitan, ale dělal i na Netflixovské Castlevanii) a použil pro něj jím vytvořené antihrdiny z komiksu Stormwatch. Později se u titulu objevil i Mark Millar nebo už zmíněný Morrison. Film je Gunnův passion project a láká na to, že postavy z The Authority budou interagovat i s hlavními hráči DCU.

Hra o Lucerny

Ani se seriály nebude DCU otálet. Už nyní může vzbudit velká očekávání seriál Lanterns který bude zaměřený na duo nejslavnějších lidských členů sboru Green Lantern Hala Jordana a Johna Stewarta. Gunn přirovnává seriál k True Detective i když samozřejmě se sci-fi prvky. Producent také láká na záhadu, kolem které se bude seriál točit a která zasáhne do celého DCU.

Lanterns budou zaměřeni na Hala Jordana a Johna Stewarta. Foto: dc.fandom.com

Ani na Amazonky se nezapomělo. Seriál Paradise Lost se bude odehrávat na ostrově Themyscira, který je jimi obývaný a odkud pochází i nejslavnější hrdinka Wonder Woman. Zda se v seriálu objeví, je zatím neznámé. „Jde o něco jako Hru o trůny, ale s obyvateli ostrova,“ láká James Gunn.

Mezi dalšími oznámenými seriály je hybrid animace a live action Creature Commandos, zde Gunn napsal všechny epizody. Fanoušci loňského Peacemakera a Suicide Squad se můžou těšit na pomyslné pokračování Waller na kterém pracuje i tvůrce seriálu Doom PatrolJeremy Carver. Zajimavý bude zajisté seriál o hrdinovy cestujicím v čase Boosteru Goldovi. Jelikož mu to hrdinování moc nejde, dá se čekat, že tohle bude jeden z komičtějších projektů DCU. Dá se předpokládat že všechny oznámené seriály budou vysílané na HBO Max.

Blízká budoucnost

V následujicím roce nás čekaji 4 filmy od DC, které sice nepatří do Gunnova a Safranova plánu DCU ale budou na něj navázané. Shazama podle Gunna není problém do DCU napasovat, protože ten byl bokem vždycky. Kontroverzního Flashe Gunn komentuje s nadšením. „Fantastický film, velmi se mi líbil,“ hodnotí. V rámci filmu prý dojde k resetu DCU a proto jeho tvůrčí vizi nijak neodporuje. Stejně tak mluví o Blue Beetlovi a druhém Aquamanovi.

Níže se můžete podívat na celé Gunnova video-oznámení. Pokud vám to ještě nestačí, nebojte se, to není vše přátelé. Oznámené projekty jsou jen částí první kapitoly DCU.

Na který z oznámených projektů se těšíte nejvíce? Napište nám do komentářů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *