SYFYMAG Blog Filmy & seriály Hocus Pocus 2: některé legendy neumírají
Filmy & seriály

Hocus Pocus 2: některé legendy neumírají

Je škoda, že u nás Hocus Pocus není moc známý. Disney příběh sester Sandersonových uvedl do kin v roce 1993, a ačkoliv to prve vypadalo, že film nebude úspěšný (dokonce i prodělal několik milionů), časem se z něj stala tradiční americká Halloweenská podívaná, která se v televizích vysílá každý rok. Je tedy až s podivem, že jim trvalo dlouhých 29 let, než přišli s pokračováním.

Návrat do Salemu

V Hocus Pocus 2 se opět vrátíme do Salemu. Z chatrče tří sester je dnes ,,Olde Salem Magic Shop“, obchod s kouzelnickými proprietami a se suvenýry s tématikou sester Sandersonových. Stále existuje i grimoár – kniha kouzel – a svíce s černým plamenem, ke které se dostanou místní středoškolačky. A co může být zábavnějšího, než se pokusit vzkřísit místní legendu? Jenže s legendami je ta potíž, že jen velmi těžce umírají. A děvčatům se jejich hra s osudem dle všeho vymkne z ruky, a Winifred (Bette Midler), Sarah (Sarah Jessica Parker) a Mary (Kathy Najimy), nezbedné čarodějky z původně 17. století, znovu zavítají do našeho světa. Dostanou se ke grimoáru, a myslím, že můžeme očekávat další pokus o vraždu nevinného dítěte. Protože jak jinak by čarodějnice zůstaly naživu už napořád?

YouTube Poster

Staré dobré čarodějnice

Obsazení je opět hvězdné, studiu se podařilo pro film znovu získat všechny tři původní představitelky, které na prvních snímcích vypadají, jako by téměř nezestárly. Kromě nich by se měl vrátit i přátelský zombie Billy Butcherson (Doug Jones). Ostatní postavy nejsou potvrzené a bohužel to vypadá, že s nimi příběh nepočítá. V dalších rolích by se měli objevit mimo jiné Sam Richardson (majitel krámku Gilbert), Hannah Waddingham (zatím bezejmená čarodějka), Lilia Buckingham (Cassie Traske) či Froy Gutierrez (zatím neznámá postava).

Nezbývá než doufat, že Hocus Pocus 2, bude důstojným pokračováním kultovní jedničky. Budeme se o tom moci brzy přesvědčit, premiéra bude na Disney+ už 30. září 2022.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Exit mobile version