18+ Filmy & seriály Recenze

Hazbin Hotel – Peklo jsou ti kreslení

Peklo se neustále plní hříšníky a stává se tak mocnější. Aby se už nikdy neopakovala taková nemilá situace jakou bylo Luciferovo povstání, každý rok slétnou andělé do pekla a provedou čistku démonů. Charlie Morningstar – princeznu pekla, dceru Lucifera a první ženy Lilith – ale tyto nebeské nájezdy a čistky trápí. Snaží se démony zachránit. Věří, že i démon se může napravit, dojít k vykoupení a dostat se do nebe. A k tomuto účelu slouží její Happy Hotel. Jenomže nemá zájemce a důsledkem se toho, musí uzavřít smlouvu s „ďáblem“… a zrodí se tak Hazbin Hotel

Hazbin Hotel je místo, kde hledají démoni šanci na spasení. Zdroj: A24

Za Hazbin Hotel stojí tvůrkyně Vivienne Medrano aka VivziePop. Ta v roce 2019 vydala na svém youtubovém kanálu pilotní epizodu, jejíž produkci financovala skrze Patreon. Pilot zaznamenal velký úspěch, v době vydání seriálu měla 96 miliónu shlédnutí. V roce 2020 si vzalo produkci pod svá křídla studio A24 a VivziePop se mohla věnovat produkci plné série. A v lednu 2024 se Hazbin Hotel dočkal vydání na Amazon Prime.

Seriál jde s trendy a epizody jsou tak provázány hlavní příběhovou linkou, která je posouvána epizodními zápletkami. Hlavní zápletka je jednoduchá: je stanovený termín, kdy dojde k další čistce, a je tu snaha o eliminaci hrozících jatek. Jednotlivé vedlejší linky nám pak dávají možnost poznat všechny postavy blíže.

Jelikož jde o komedii, nedílnou součástí je také humor. Ten je tu jak slovní, tak obrazový. Slovní působí někdy na sílu vulgárně a zbytečně sprostě. To může někoho odradit nebo navodit milný dojem, že půjde o další „dospělácký“ animák, který se motá jen kolem drog a sexu (hlavně, pokud jste neviděli pilot, který není přímo na Prime). I když… drog a sexu je tu dost, přece jen se seriál odehrává v pekle…

Postavy jsou skvěle napsané. I když se na první pohled můžou zdát jednorozměrné a prvoplánově vulgární, tak časem dostanou přes jednotlivé příběhy hloubku. Přisprostlost totiž může být jen způsob vyrovnávání se se svým břemenem. Kdo vás na první pohled odzbrojí je onen „ďábel“, který se rozhodne Charlie pomoc – Alastor. Tento trickster kombinující Willyho Wonku a C. Montgomery Burnse je prostě okouzlující. Není to jen rádiovým filtrem a transatlantickým přízvukem. I přes jeho potměšilost se ukazuje, že má Charlie opravdu rád (a žárlí na jejího tátu Lucifera).

Jelikož Charlie (stejně jako jiný vládce pekla) ráda zpívá, tak výrazný prvek Hazbin Hotel tvoří hudební čísla. Ty velice dobře posouvají děj. Zároveň jsou žánrově velice rozkročené, mimo jiné v seriálu najdete třeba synthwave nebo „wágnerský rock“ evokující práci Jima Steinmana.

Není divu, že i když má seriál jen osm epizod, tak jeho produkce trvala přes 3 roky. Seriál je opravdu krásně animovaný. Postavy jsou samy o sobě dost různorodé, ale zároveň k sobě krásně sedí. Jsou animované velice živelně. Svět pekla působí živě. Tohle jsou věci, které jsou v animované produkci dneska vzácné. A já chápu proč. Je to drahé, je to náročné a o to větší radost mám, když vidím, že se někdo rozhodl nejít tou nejjednodušší cestou.

Dojde i na rodinné setkání s tátou. Zdroj: A24

Hazbin Hotel je vysněný projekt a jde to na něm vidět. I přes drobná zaškobrtnutí jde o velice povedené dílo. Číší z něj nadšení, srdíčko a péče. Pokud vás zaujme pilotní díl, celý seriál můžete shlédnout na Amazon Prime.

Pilotní epizoda je celá k dispozici na Youtube Zdroj: Ytb kanál VivziePop

Hazbin Hotel

83% Skóre

Hazbin Hotel je okouzlující, mírně přisprostlý seriál, ze kterého číší nadšení a srdíčko. Živý svět a okouzlující postavy vás prostě dostanou.

PLUSY

  • Krásná a živelná animace
  • Dobře napsané postavy

MÍNUSY

  • Dialogy místy na sílu vulgární

Detail hodnocení

  • Příběh 0%
  • Postavy 0%
  • Animace 0%
  • Hudba 0%
Filmový nadšenec se slabostí pro asijskou tvorbu. Anilist: https://anilist.co/user/4thPretender/ MyDramalist: https://mydramalist.com/profile/4th_Predenter

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *