Filmy & seriály

Harry Potter se dočká seriálové adaptace, Radcliffe se však neobjeví

Je tomu už dvanáct let, co jsme mohli brýlatého čaroděje s jizvou na čele spatřit na plátnech kin naposledy. Od té doby se svět, v němž hrál Harry Potter hlavní roli, významně rozšířil a přestože v průběhu let padaly zmínky a spekulace, že by se příběh, ze kterého vše vzešlo, mohl znova otevřít, většinou šlo o planý poplach. Místo toho se nám však naskýtaly možnosti stát při zrodu dalších děl, která kouzelnický svět doplňovala.

Následovala trilogie Fantastických zvířat, vyšel soubor knih z Bradavické knihovny a další příběh Harryho Pottera pro divadelní zpracování, jímž měla celá sága kanonicky skončit. Namísto pozitivních ohlasů se však setkal spíše s kritikou ze strany fanoušků, ale to ještě nic nekončilo; právě naopak. Přicházely hry na konzole, počítače, mobilní telefony, čemuž začalo od začátku února dominovat Hogwarts Legacy. V tuto chvíli však přichází na scénu i další hráč, a to konkrétně připravovaný seriál o Harrym Potterovi, který má v příštích letech vyjít na streamovací službě Max (HBO Max) pod záštitou Warner Bros. Pictures.

Web Wizarding World 12. dubna 2023 oznámil, že se příběh o chlapci, který přežil, dočká seriálové adaptace, která působí už nyní velice slibně ze dvou důvodů. Prvním je fakt, že má seriál zabrat celkově deset let a dle slov autorů má každá série vyprávět děj jedné knížky. Znamená to, že se dost možná dočkáme detailů a důležitých momentů, které se do filmů jednoduše nemohly vejít a buď nebyly vůbec natočeny, nebo byly v postprocesu vystřiženy.

Druhým bodem k dobru je obsazení samotné autorky, J. K. Rowlingové, na pozici výkonné producentky. Společně s ní se na tvorbě seriálu v rámci produkce bude podílet Ruth Kenley-Lettsová, Neil Blair a David Heyman. Jména, která si spojujeme s filmovou sérií Harry Potter a s Fantastickými zvířaty znamenají, že zde budou spolupracovat minimálně tři lidé, kteří již s kouzelnickým světem mají zkušenosti.

„… bylo by dost divné, kdybych se tam objevil.“

Daniel Radcliffe

Kamenem úrazu budou ale kromě zbytku štábu pravděpodobně i herci. Jelikož Harrymu bylo 11 let, když se k němu musel dobýt obr, aby dostal svůj dopis do Bradavic, bude zapotřebí najít dětské herce, kteří by takovému věku vyhovovali. Kromě Harryho se tedy vznáší otazník i nad novou tváří Rona Weasleyho, Hermiony Grangerové a vlastně tak nějak nad všemi postavami, co se v knihách mihly. Dává tedy tím pádem smysl, že se v této adaptaci s Danielem Radcliffem a dalšími herci z filmů nesetkáme. Jak ostatně sám vypověděl v rozhovoru pro Access Hollywood: „je to celé postavené tak, že se chystají na nový začátek s novým obsazením, takže by bylo dost divné, kdybych se tam objevil.“

Reakce samotných fanoušků jsou smíšené. Zatímco jedni přijímají tyto novinky celkem poklidně, respektují výrok herce a možnosti, které vidina seriálu otevírá, jiní jsou striktně proti nebo minimálně na pochybách, zda by se celá sága už neměla raději nechat na pokoji nebo zda to bude ještě vůbec ono, pokud se tato kapitola bude otevírat znova. A co vy? Těšíte se?

HBO Max | Official Announcement
Jsem umělecká duše, co se tak nějak snaží najít svoje místo na světě, stejně jako mnozí ostatní. Ráda však zkoumám cokoliv nového, zvláště pak, co se her, filmů a seriálů týče. Občas se zaseknu i nad nějakou tou knihou, ale spíš to jsem já, kdo se pokouší sepsat něco k světu a pak to v melancholii, že to bude naprostý propadák, uvrhne v zapomnění. Mimo jiné i ráda maluju a kreslím, nově i v digitální verzi, a jednou bych se tomu chtěla profesionálně věnovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *